Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wielkanoc w mieście? Można inaczej!

Wielkanoc w mieście? Można inaczej!
Zobacz więcej zdjęć »
Rzędy czekoladowych zająców, jaskrawożółtych kurczaków i kolorowych pisanek zapowiadają zbliżającą się Wielkanoc. Lubimy ten urzekający kicz, ale jednocześnie oczyma wyobraźni widzimy kilometrowe kolejki po wózek w supermarkecie i wysiłek, jaki nas czeka, by uznać ten czas za udany.

Dlatego coraz częściej decydujemy się na alternatywne formy świętowania.

Zielone święto

Wielkanoc nie byłaby tym samym bez inspirowanej wiosną otoczki. Nic dziwnego, że chętnie kontynuowane tradycje wielkanocne i ich symbolika są silnie zakorzenione w naturze. Najradośniejsze ze świąt przypada właśnie na wiosnę. Powoli wychodzimy z ciągnącej się przez miesiące zimowej apatii. Chcielibyśmy znowu czerpać energię z kontaktu z przyrodą.
Tymczasem końcowy efekt wielkanocnego stołu okupiony jest godzinami mozolnej pracy, która samą ideę świąt spycha na dalszy plan. Malowanie pisanek z dziećmi i komponowanie wierzbowych bukietów to sielanka. Rzadko można sobie na nią pozwolić – szczególnie, jeżeli w kuchni stawiamy się „po godzinach”, zmęczeni pracą w biurze. Pod koniec dnia oddalibyśmy wszystko za święta pozbawione nerwowych przygotowań. Pragniemy spędzić je w pełni ciesząc się obecnością bliskich i czerpać radość z wiosny. Jak się okazuje, nie jest to trudne.

Relaks z tradycją w tle

Jeżeli marzymy o Wielkanocy w komfortowych warunkach, rozwiązaniem są, zyskujące ostatnio wielu entuzjastów, zorganizowane wyjazdy za miasto. Z ofertą tego typu wychodzi neorenesansowy Zamek Kliczków, położony w sercu malowniczych Borów Dolnośląskich. Właściciele kompleksu proponują swoim klientom prawdziwie staropolskie święta.

- W Wielką Sobotę nasi goście będą mieli okazję poświęcić wielkanocny koszyk w położonym nieopodal kościele, do którego dojadą wozem konnym. Na Niedzielę zaś, poza tradycyjnym śniadaniem, zaplanowaliśmy szereg atrakcji. Równie rozbudowana jest oferta skierowana do dzieci - zachęca Paweł Melka z firmy Integer S.A., założyciela fundacji Bory Dolnośląskie i właściciela Zamku. Oprócz zwyczajowego szukania jajek, najmłodsi wezmą udział w warsztatach artystycznych i kulinarnych, oraz specjalnie przygotowanych dla nich zabawach. Poznają też zwyczaje, związane ze świętami Wielkanocnymi. Poza programem okolicznościowym, odwiedzający korzystają przez cały czas z bogatej oferty rekreacyjnej Centrum SPA, które mają do dyspozycji na miejscu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »