Technologie » Komputery

Windykacja należności w nowym Epicor ERP

Wprowadzona na rynek wersja systemu Epicor Cash Collect do zarządzania należnościami, stanowi rozszerzenie funkcjonalności najnowszego oprogramowania Epicor ERP. Rozwiązanie można wdrożyć w modelu cloud computing lub na wewnętrznych serwerach firmy.

Firma Epicor Software Corporation, wiodący dostawca oprogramowania biznesowego dla przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, wzbogaciła dostępną od niedawna nową wersję systemu Epicor ERP o dodatkowe funkcje modułu Epicor Cash Collect. Rozszerzony pakiet narzędzi do obsługi windykacji pozwala na pełną automatyzację procesów związanych z nadzorowaniem wpłat i kredytowaniem klientów.

„W wielu firmach windykacja należności to działanie, które przy natłoku codziennych obowiązków schodzi na drugi plan. Wykorzystanie takich rozwiązań, jak Epicor Cash Collect, znacznie ułatwia monitorowanie tego obszaru biznesowego, oszczędza czas pracowników i jest źródłem wiarygodnej informacji o kondycji finansowej firmy” - mówi Chris Purcell, Marketing Menedżer ds. Produktu w firmie Epicor

Zaletą tego oprogramowanie jest również fakt, że czynności dotyczące obsługi kredytów i windykacji należności, wykonywane są w ramach jednej bazy danych. Epicor Cash Collect to narzędzie zintegrowane z systemem pocztowym, opcjami wybierania numerów telefonicznych oraz kompleksowym zestawem opcji do generowania raportów i analiz. Taka funkcjonalność pozwala firmom nie tylko na dokumentowanie rozmów telefonicznych czy przeglądanie prognoz płynności finansowej, ale także monitorowanie statusu płatności. Napisane formuły umożliwiają również bieżące informowanie pracowników o postępie spraw za pomocą automatycznie generowanych komunikatów.

Z ostatnich analiz rynkowych wynika, że aż 39 proc. faktur wpływa do firm z opóźnieniem, a średni czas oczekiwania na uregulowanie płatności to 61 dni. Ponadto większość podmiotów traci rocznie ok. 4 proc. zaległych należności, co w przypadku przedsiębiorstwa osiągającego przychody rzędu 10 mln USD stanowi kwotę 400 tys. USD. Według badań niezależnej firmy konsultingowej, PayStream Advisors, inwestycja w oprogramowanie typu Epicor Cash Collect zwraca się zazwyczaj w czasie dwóch, do maksymalnie dziewięciu miesięcy.

Moduł Epicor Cash Collect gwarantuje uproszczenie, zorganizowanie i zautomatyzowanie windykacji należności. Jego funkcjonalność przyczynia się także do zmniejszania wysokości umarzanych długów oraz obniżania kosztów kredytowania, co usprawnienia przepływ środków pieniężnych.

W celu udostępnienia swoim klientom nowej aplikacji do zarządzania kredytami i windykacją należności, Epicor nawiązał strategiczną współpracę z firmą e2b software. Aplikacja Epicor Cash Collect jest dostępna dla firm w formie usługi (Software-as-a-Service ? SaaS) wdrażanej w technologii cloud computing lub użytkowana w tradycyjny sposób z instalacją w siedzibie przedsiębiorstwa. Dzięki temu klienci mogą wybrać rodzaj licencjonowania i implementacji najlepiej dostosowany do ich potrzeb oraz oczekiwań biznesowych.

„Efekt naszej współpracy z Epicor to szeroka oferta modeli korzystania z rozwiązania Epicor Cash Collect, skierowana do klientów posiadających nową wersję systemu Epicor ERP. Uważam, że moduł do obsługi windykacji należności będzie cennym narzędziem zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów firmy" ? powiedział Lynne Henslee, prezes firmy e2b software.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITBC_Com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »