Firma » System prawny

Wojenka o stołki ma zostać uregulowana?

Wojenka o stołki ma zostać uregulowana?
Zobacz więcej zdjęć »
Platforma Obywatelska chce zapisać w ustawie kompetencyjnej, że skład delegacji na szczyty Unii Europejskiej ustala rząd - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Dziennik przypomina, że ustawa o współpracy rządu, Sejmu i Senatu w związku z członkostwem w Unii Europejskiej miała być gotowa kilka miesięcy temu.

Po jesiennym sporze nazywanym powszechnie wojną o krzesło, kto ma jechać na unijny szczyt w Brukseli, Platforma postanowiła dopisać do niej kolejny rozdział. Jak zapowiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski (na zdjęciu), znajdzie się w niej zapis dotyczący tego, kto ustala skład delegacji na szczyty Unii Europejskiej i kto przyjmuje stanowisko negocjacyjne.

Gazeta Wyborcza zwraca uwagę, że w ubiegłym miesiącu Platforma Obywatelska poprosiła Trybunał Konstytucyjny o rozstrzygnięcie, kto powinien jeździć na szczyty Unii Europejskiej - prezydent czy premier.

Czy równorzędny organ konstytucyjny może ustalać prawa i obowiązki innego? Zdaniem CHlebowskiego, może i zrobi to. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »