Społeczeństwo » Społeczeństwo

Wola Park rewitalizuje zabytkowe szklarnie

Wola Park rewitalizuje zabytkowe szklarnie
Zobacz więcej zdjęć »
Wola Park troszczy się o przestrzeń miejską. W trakcie budowy Zarządcy Centrum zadbali o rewitalizację Parku Ulricha. Teraz przyszedł czas na szklarnie zlokalizowane naprzeciwko centrum handlowego.

Wola Park, w porozumieniu z konserwatorem zabytków, rozpoczął proces renowacji oraz rewaloryzacji tych zabytkowych obiektów. Wiosną 2018 roku szklarnie staną się dla mieszkańców dzielnicy nowym miejscem spotkań i będą pełnić trzy funkcje: społeczną, edukacyjno–rozrywkową oraz gastronomiczną.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Decyzja o renowacji szklarni zapadła nie tylko ze względu na potrzebę remontu opuszczonych budynków. Wola Park dba przede wszystkim o potrzeby lokalnej społeczności. Szklarnie po modernizacji mają uatrakcyjnić przestrzeń miejską oraz stać się miejscem spotkań mieszkańców Woli i Warszawy. Wszystkie prace objęte zostały opieką konserwatorską. Wola Park uzyskał również prawomocne pozwolenia na budowę.

 

- Dzięki rewitalizacji zabytkowych szklarni, mieszkańcy stolicy będą mieć kolejny ciekawy punkt na mapie Warszawy, w którym będą mogli spędzać wolny czas. Planujemy otworzyć tu m.in. kawiarnie, restauracje oraz miejsce spotkań sąsiedzkich. Pragniemy, by szklarnie stały się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na Woli – przekonuje Dagmara Pozowska, dyrektor centrum handlowego Wola Park.

 

Celem projektu jest nadanie obszarowi reprezentacyjnego wystroju oraz włączenie go do tkanki miejskiej dzielnicy Wola. W planach jest integracja całego terenu położonego pomiędzy ulic Górczewską oraz budynkiem centrum handlowego poprzez nadanie jednolitej stylistyki oraz wprowadzenie, w nawiązaniu do tradycji tego miejsca, jak największej ilości zieleni. Inwestycja zakłada również rewitalizację terenów zewnętrznych tj. od placu z fontanną, aż do ulicy Górczewskiej. Zmodernizowana zostanie też Willa Ulricha, w której w 2017 roku otworzy się restauracja.

 

W nawiązaniu do tradycji miejsca, nowe szklarnie nawiązywać będą swoim wyglądem do tych sprzed lat, niezachowanych współcześnie.

 

Wola Park od samego początku zwraca uwagę na historię miejsca, na terenie którego powstał. Centrum zlokalizowane zostało przy dawnych Ogrodach Ulrychów, czyli firmy ogrodniczej rodziny Ulrichów. Ulrichowie specjalizowali się m.in. w hodowli kwiatów, a w roku 1876 Krystian Ulrich założył na terenie obecnej Woli (niegdyś wsi Górce) wzorcowe gospodarstwo ogrodnicze, z wielkimi szklarniami, szkółkami roślin i okazałym parkiem. Przed 1939 r. w tym miejscu rosły owoce, niektóre bardzo egzotyczne jak np. ananasy. W 2002 roku rozpoczęła się tutaj budowa Centrum Handlowego Wola Park, a rok później odrestaurowano i przywrócono do życia także zabytkowe miejsca znajdujące się na terenie Centrum. W ogrodzie pokazowym znalazły się wyjątkowe odmiany drzew i krzewów, sprowadzone przez rodzinę Ulrichów do Warszawy. W dzisiejszym parku przy centrum handlowym Wola Park można podziwiać stare okazy roślin: buku szkarłatnego, buku zwisłego, klonu czerwonego, dębu błotnego i innych. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »