Technologie » Internet

Wpływ linków na pozycjonowanie

Wpływ linków na pozycjonowanie
Zobacz więcej zdjęć »
Zwykli użytkownicy internetu nie mają pojęcia o istnieniu algorytmów Google, które obliczają pozycje każdej strony na określone słowa kluczowe. Szukają informacji w Internecie nieświadomie (lub bezmyślnie), ciesząc się, że znaleźli to, czego szukali. A liczą się linki...

Obecnie kończy się kolejna era pozycjonowania, w której najważniejsza była ilość linków prowadzących do naszej strony. Przez długi czas ranking wyszukiwarki Google obliczany był na podstawie backlinks z określonymi anchorami. Ten system skłaniał do nadużyć i wiadomo było, że będzie musiał zostać zmieniony. Pojawił się pewien paradoks w logice programistów Google i polityce firmy. Z jednej strony liczyła się ilość linków z anchorem, a z drugiej strony, Google promowało ideę linków naturalnych.

Linki naturalne to linki umieszczane na różnych stronach przez użytkowników, którzy chcieli zareklamować daną stronę. Ale jakby się zastanowić przez chwilę, jak wygląda linkowanie naturalne przez Użytkowników, którzy nie mają pojęcia o pozycjonowaniu, to teoria ze słowami kluczowymi nie może się sprawdzić. Wyobraźmy sobie przez chwilę młokosa, który pisze na swoim blogu o tym, gdzie kupił na przykład stolik do jadalni. Napisze on tak:

„Wczoraj kupiłem stolik w fajnym sklepie internetowym www.outletmeblowy.pl i postawiłem go w rogu pokoju."

Pozycjoner, który posiadł wiedzę, napisałby inaczej:

„Wczoraj kupiłem stolik do jadalni w sklepie internetowych i postawiłem go w rogu pokoju."

Sami widzimy więc różnice w linkowaniu naturalnym (nieświadomym pozycjonowaniu), a działaniami pozycjonera.

Ale i te dobre czasy muszą odejść na rzecz bardziej skomplikowanych, czy też dopracowanych algorytmów obliczania rankingu wyszukiwania. Już dziś widzimy istotne zmiany, a to dopiero zapowiedź prawdziwej rewolucji w świecie, który zwie się pozycjonowanie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fuburek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Adam 2016-04-06 14:45:12

    Już coraz więcej osób wie, o co chodzi w pozycjonowaniu. Z firm, które się tym zajmują, mogę polecić Premesso.pl :) Prowadzą naprawdę porządne działania ze świetnymi wynikami.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »