Firma » Biznes

Wrocławska kancelaria prawna w międzynarodowej sieci

Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy, jako jedyna w Polsce dołączyła do prestiżowej, międzynarodowej sieci kancelarii prawnych SCHINDHELM. Najlepsze zespoły prawnicze sieci działają m.in. w Belgii, Austrii, Niemczech, Turcji, Rumunii i Chinach, a teraz także w Polsce.

 

150 prawników w 18 miastach, na terenie 11 krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji - to zasięg międzynarodowej sieci renomowanych kancelarii i firm prawniczych, które obsługują podmioty gospodarcze niemal z całego świata. SCHINDHELM zrzesza zespoły prawnicze, które wspierają klientów w niemal wszystkich dziedzinach prawa gospodarczego. Konkretne rozwiązania prawne opracowują ze wsparciem specjalistów skupionych w biurach w Europie i w Azji.

Na zaproszenie austriacko-niemieckiej kancelarii do prestiżowego grona SCHINDHELM, jako jedyna z Polski, dołączyła wrocławska kancelaria prawna SDZLEGAL Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy. Działa od prawie 10 lat i jest jedną z wiodących kancelarii prawnych na Dolnym Śląsku. W skład zespołu wchodzą polscy i niemieccy prawnicy,  którzy w biurach w Warszawie i we Wrocławiu doradzają m.in. w zakresie prawa finansowego i bankowego, prawa spółek handlowych, nieruchomości oraz postępowania sądowego i arbitrażowego. Kancelaria specjalizuje się w zagadnieniach związanych z indywidualnym i zbiorowym prawem pracy, gospodarką odpadami, zamówieniami publicznymi oraz budową obiektów, takich jak autostrady, lotniska czy stadiony. 


- Dołączyliśmy do SCHINDHELM, ponieważ chcemy, by nasze usługi miały wymiar międzynarodowy - mówi Konrad Schampera, adwokat i partner zarządzający Kancelarią. - Dzięki członkostwu w sieci oferujemy rozwiązania oparte o międzynarodowe know-how i wiedzę na poziomie lokalnym. To pozwala uniknąć wielu pułapek prawnych, które napotyka np. przedsiębiorca działający na obcych rynkach - dodaje. 


Po dołączeniu Kancelarii do SCHINDHELM polscy przedsiębiorcy i inwestorzy zagraniczni, mogą liczyć na jeszcze sprawniejszy przebieg procedur prawnych. SDZLEGAL merytorycznie i lokalnie pomaga im rozwiązać problemy związane np. z zatrudnianiem w Polsce cudzoziemców i Polaków zagranicą, czy też z transgranicznymi inwestycjami. Przedsiębiorca, który zaplanuje np. budowę obiektu przemysłowego w Austrii, Niemczech czy na Węgrzech, może liczyć na przygotowanie projektów umów i rozwiązań, które uwzględnią warunki gospodarcze, polityczne, czy kulturowe danego rynku i w efekcie wpłyną na sukces inwestycji. W ten sposób Kancelaria może pomagać w realizacji inwestycji nawet w tak odległych krajach, jak Chiny. - To jeden z najszybciej rozwijających się rynków na świecie, jednak bardzo wymagającym dla europejskich inwestorów. Bez gruntownej znajomości tamtejszych realiów, inwestorowi ciężko przebrnąć przez wiele zawiłości prawnych - wyjaśnia Konrad Schampera. Międzynarodowe doświadczenie Kancelarii sprawdza się także przy projektach związanych z partnerstwem publiczno - prywatnym. W tym zakresie wrocławscy prawnicy korzystają m.in. ze wsparcia austriackiego oddziału SCHINDHELM - kancelarii Saxinger, Chalupsky & Partner, która w 2010 roku otrzymała tytuł Kancelarii Roku w dziedzinie PPP.

Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy jest członkiem m.in. Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Brytyjsko - Polskiej Izby Handlowej oraz Stowarzyszenia „EUROPA FORUM". W 2008 roku w Rankingu Kancelarii Prawnych „Gazety Prawnej" zajęła drugie miejsce w kategorii polskich kancelarii prawnych do 20-tu prawników. Rok później, w tym samym rankingu otrzymała specjalną nagrodę za wspieranie młodych prawników. W 2010 roku SDZLEGAL znalazła się w pierwszej dziesiątce w IV edycji Rankingu Kancelarii Prawnych w Polsce, przygotowanym przez magazyn gospodarczy HOME&MARKET.

Wiele sukcesów na koncie mają także pozostałe kancelarie wchodzące w skład sieci. Niemiecka kancelaria Schindhelm Rechtsanwaltsgesellschaft w 2010 roku została uznana za Kancelarię Roku w plebiscytach magazynów "Finance Monthly" i „Intercontinental Finance Magazine". Rok później ten same wyróżnienia zdobyła austriacka Saxinger, Chalupsky & Partner, którą wyróżnił także magazyn "DealMakers Monthly" tytułem Country Award 2011.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profitcomms

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »