Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wrocławskie lotnisko czeka na piłkarskie święto

Wrocławskie lotnisko czeka na piłkarskie święto
Zobacz więcej zdjęć »
Dla wrocławskiego lotniska UEFA EURO 2012™ mogłoby się rozpocząć już dziś. Port dysponuje dwoma niezależnymi terminalami. Infrastruktura i lotniskowe służby są gotowe, by obsłużyć w ciągu godziny ponad 4 tysiące pasażerów.

Jeśli przygotowania do imprezy i sam turniej można podzielić na dwie części piłkarskiego pojedynku, to po pierwszej połowie wrocławskie lotnisko prowadzi kilkoma bramkami. I choć trwają jeszcze prace nad przygotowaniem planu operacyjnego obsługi imprezy, to można śmiało powiedzieć, że na niecałe dwa miesiące przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012™ wrocławskie lotnisko jest gotowe. – To będzie bardzo poważny sprawdzian dla nowego terminalu, obsługi pasażerskiej i wszystkich służb pracujących w porcie. O wynik jestem jednak spokojny, bo o przygotowania dbają specjaliści, którzy korzystają z bogatego doświadczenia i sprawdzonych wzorców – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Drużyna na Euro

Wrocławskie lotnisko swoją drużynę na UEFA EURO 2012™ już ma. – To specjalny zespół składający się z pracowników obsługi pasażerskiej portu, zespołu ds. bezpieczeństwa,  a także przedstawicieli urzędu celnego, policji i straży granicznej. Ich zadaniem jest opracowanie scenariuszy operacyjnych i koordynacja działań podczas turnieju. Największą siłą zespołu jest zgranie i doświadczenie zdobyte podczas obsługi polskiej prezydencji w Unii Europejskiej – mówi Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej w Porcie Lotniczym Wrocław i kierownik zespołu ds. EURO. Wtedy - we wrześniu ubiegłego roku - w ciągu jednego dnia lotnisko zrealizowało rekordową liczbę 120 operacji lotniczych, ale ruch, dzięki świetnej pracy zespołu, przez cały czas odbywał się płynnie. Nie inaczej będzie podczas piłkarskich mistrzostw Europy.


Rozpracowanie rywala

Najbardziej wymagającym przeciwnikiem wrocławskiego lotniska i zespołu ds. Euro będzie wzmożony ruch pasażerski. – Jesteśmy gotowi nawet na wariant ekstremalny, który zakłada jednoczesną obsługę ponad 2 tysięcy przylatujących pasażerów i ponad 2 tysięcy odlatujących w ciągu jednej godziny – mówi Tomasz Lenart. Przepustowość pasa startowego, dzięki zrealizowanej inwestycji PAŻP i budowie nowego radaru, wzrosła ponad dwukrotnie. Dodatkowo wrocławski port, jako jeden z nielicznych w Polsce dysponuje dwoma niezależnymi terminalami z osobnymi drogami dojazdowymi, co umożliwi obsługę wzmożonego ruchu lotniczego bez utrudnień dla podróżnych. Wszystko wskazuje na to, że najwięcej zorganizowanych grup i prywatnych osób przyleci prywatnymi maszynami z Rosji. Na drugim miejscu Grecy, a na trzecim, głównie ze względu na niewielki dystans, są Czesi. Ale zgłoszenia napływają cały czas i nie zmieni się to do ostatniego dnia przed mistrzostwami. Niezależnie od ich liczby zapewnimy pasażerom najwyższy standard obsługi - zapewnia Tomasz Lenart.

 

Wysoki poziom

Najwyższy standard zapewni nowoczesna infrastruktura. Oddany w marcu do użytku nowy terminal wrocławskiego lotniska jest gotowy na przyjęcie ponad 3,5 miliona pasażerów w ciągu roku. Jego największe zalety to funkcjonalność i komfortowo wyposażone i eleganckie wnętrze. – Dzięki zastosowaniu sprawdzonych na największych lotniskach w Europie rozwiązań jesteśmy w stanie zapewnić pasażerom obsługę na najwyższym poziomie. Jeszcze przed mistrzostwami dotrą do nas specjalne rękawy, dzięki którym podróżni będą mogli bezpośrednio przemieszczać się pomiędzy terminalem i samolotem, co przyspieszy obsługę i jeszcze bardziej podniesie komfort – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Lotnisko specjalnie na UEFA EURO 2012™ zakontraktowało odpowiedni sprzęt, w tym limuzyny do przewozu pasażerów VIP. – Dla najważniejszych gości mamy przygotowaną specjalną strefę, dedykowany personel i osobną odprawę – dodaje. Wrocławskie lotnisko już dziś jest gotowe i w spokoju oczekuje na rozpoczęcie piłkarskiego święta.

 

Więcej informacji:

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko szybko i komfortowo m.in. zarówno od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od Poznania z drogi krajowej nr 5, a także od południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4. Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 roku. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair, czy Wizz Air, którzy posiadają we Wrocławiu swoje bazy operacyjne, a także linie czarterowe, wynajmowane przez tour operatorów do transportu klientów biur podróży. 11 marca Port Lotniczy Wrocław uruchomił nowy terminal. Przepustowość wynosi ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »