Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Wskazania do zabiegu hydrokolonoterapii

Wskazania do zabiegu hydrokolonoterapii
Zobacz więcej zdjęć »
Wiele metod tzw. medycyny niekonwencjonalnej wzbudza zainteresowanie. Coraz częściej również ze strony środowiska lekarskiego. Oczywiście tego rodzaju metody to zawsze temat dyskusji, argumentacji za oraz przeciw.

Nie inaczej jest w przypadku hydrokolonoterapii, o której coraz więcej mówi się, również w kontekście efektów, jakie przynosi przy leczeniu bardzo różnych dolegliwości oraz szeroko rozumianej profilaktyce.

Irygacja, płukanie jelita grubego, bo na tym polega hydrokolonoterapia jest metodą znaną od wieków. Od kilku lat odnotowuje się coraz większe zainteresowanie zabiegami, które wbrew pozorom znajdują zastosowanie w wielu przypadłościach, niekoniecznie związanych tylko i wyłącznie z układem trawiennym i pokarmowym.

Wiele mówi się ostatnio o niezdrowej, modyfikowanej żywności, o swoistym zatruwaniu naszych organizmów przez grzyby, pasożyty, bakterie, które zaburzają naturalną równowagę mikrobiologiczną. Również dieta, bogata w niezdrowe tłuszcze oraz węglowodany sprzyja niestety rozwojowi wielu, poważnych chorób. Stąd też coraz większe zainteresowanie naturalnymi metodami, takimi jak wspomniana hydrokolonoterapia.

Zwolennicy zabiegów irygacji jelita grubego mówią o dobroczynnym wpływie na funkcjonowanie całego organizmu. Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu wymienia się tak szerokie spektrum chorób, że naprawdę wiele osób odniosłaby ogromne korzyści korzystając z hydrokolonoterapii.

Wystarczy wspomnieć, że zabieg zaleca się zarówno przy zaburzeniach trawiennych, jak również ze strony układu nerwowego, przy astmie, alergiach, nadciśnieniu, łuszczycy. Hydrokolonoterapia oczyszczając organizm wspiera także walkę z depresją, bezsennością, zaburzeniami pamięci czy miażdżycą. Wskazaniem są oczywiście równego rodzaju infekcje pasożytnicze, grzybicze czy bakteryjne.

Oczywiście zawsze, kiedy ma być uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej, należy skonsultować zabieg z lekarzem prowadzącym oraz wybrać profesjonalny gabinet, Sterylność, kwalifikacje oraz nowoczesny sprzęt to absolutna podstawa w tym przypadku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hydrokolonoterapia Warszawa - Pure Med
http://www.pure-med.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »