Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

WSKiZ szkoli kadrę kierowniczą

WSKiZ szkoli kadrę kierowniczą
Zobacz więcej zdjęć »
Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu przygotowuje merytorycznie i praktycznie studentów do realiów panujących na rynku pracy. Zapewniając szeroką ofertę praktyk, absolwenci opuszczają mury szkoły posiadając nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również doświadczenie zawodowe.

Każdy, kto swoją przyszłość widzi na stanowisku kierowniczym, powinien zadbać o zdobycie odpowiednich umiejętności i wykształcenia. Skuteczne zarządzanie nie ogranicza się tylko do wydawania poleceń, ale obejmuje cały szereg działań - począwszy od planowania i organizowania, a skończywszy na motywowaniu oraz kontrolowaniu. Wiedzę niezbędną do zdobycia kwalifikacji kierowniczych można zdobyć studiując na kierunku Zarządzanie w WSKiZ i wykorzystując oferowaną przez uczelnię ofertę praktyk.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Organizacją praktyk w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania zajmuje się Biuro Karier. Z jego usług korzystają zarówno studenci, jak i absolwenci szukający porad zawodowych i informacji o rynku pracy. Biuro Karier służy także pracodawcom poszukującym kandydatów na praktyki, staże i stanowiska pracy.

- Studenci najczęściej proszą o pomoc w napisaniu dokumentów aplikacyjnych, czyli CV i listu motywacyjnego. Radzą się także w kwestiach związanych z założeniem własnej działalności gospodarczej. Zainteresowaniem cieszą się również szkolenia organizowane przez Biuro Karier - mówi Magdalena Mendlikowska-Humerczyk, koordynator Biura Karier WSKiZ.

Praktyki na kierunku Zarządzanie trwają 4 tygodnie, co w sumie daje 160 godzin spędzonych na zdobywaniu wiedzy praktycznej. - Student ma oczywiście możliwość wydłużenia okresu praktyk, jeżeli wyrazi taką chęć. Istnieje również możliwość odbycia praktyk w kilku firmach. Jedynym warunkiem jest ukończenie 2 roku studiów. Chcemy, aby studenci mieli już odpowiednie przygotowanie teoretyczne - wyjaśnia Magdalena Mendlikowska-Humerczyk.

Biuro Karier WSKiZ współpracuje z wieloma firmami i instytucjami w Wielkopolsce, co daje studentom szansę na odbycie przydatnych, a zarazem ciekawych praktyk. Wśród przedsiębiorstw znaleźć można: Kuehne & Nagel sp. z o.o., Izbę Celną, Volkswagen Poznań sp. z o.o., Bridgestone Poznań sp. z o.o., F5 Konsulting sp. z o.o., Gerdes MC sp. z o.o., Auto Watin Sp. J., H. Cegielski - Poznań S.A., Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada w Poznaniu, Shepherd Institute, Telekomunikację Polską S.A., Powiatowy Urząd Pracy, czy Ford Bemo Motors sp. z o.o. Studenci Zarządzania mogą również poznać funkcjonowanie placówek bankowych, takich jak: Bank Zachodni WBK S.A., Raiffeisen Bank Polska, Bank BPH S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A, czy Lukas Bank S.A. Wśród oferty praktyk nie zabrakło także biur rachunkowych i podatkowych, czy urzędów skarbowych.

- Bardzo często zdarza się, że miejsce praktyk staje się dla studenta jego miejscem pracy. Dlatego ważne jest, aby w wyborze miejsca praktyk, oprócz obranego kierunku i specjalności, kierować się także zainteresowaniami i planami zawodowymi - przekonuje Magdalena Mendlikowska-Humerczyk.

Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania, w oparciu o oczekiwania pracodawców, oferuje kilka specjalności. Wymienić można: marketing, finanse i rachunkowość, zarządzanie przedsiębiorstwem, marketing na rynku motoryzacyjnym oraz zarządzanie finansami jednostek samorządu terytorialnego.

Magdalena Mendlikowska-Humerczyk: - Swoje fascynacje zagadnieniami gospodarczymi studenci rozwijają także uczęszczając na przedmioty fakultatywne, koła zainteresowań oraz szkolenia organizowane przez Biuro Karier.

Każda ze specjalności daje studentowi wiedzę i przygotowanie do konkretnego zawodu. - Student może wybrać więcej niż jedną specjalność. W takim wypadku musi jednak uczęszczać na zajęcia dydaktyczne w ramach obu specjalności - twierdzi koordynator Biura Karier WSKiZ.

Studia w ramach specjalności marketing pozwalają zdobyć wiedzę potrzebną do objęcia stanowiska menadżerskiego z obszaru kampanii promocyjnych, kreowania wizerunku, a także obsługi produkcji w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Absolwent tej specjalności może ubiegać się o pracę, jako: specjalista ds. zarządzania projektem, czy public relations, kierownik ds. klientów kluczowych lub sprzedaży, a także analityk rynkowy.

Finanse i rachunkowość to podstawa funkcjonowania każdej nowoczesnej gospodarki. Student tej specjalności uczy się księgowości, polityki finansowej przedsiębiorstw, zarządzania kapitałem i analizy przedsięwzięć. Na absolwentów czeka wiele stanowisk, wśród których wymienić można pracę audytora ekonomicznego, dyrektora inwestycyjnego, finansowego, analityka finansowego, czy księgowego.

W ramach specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem studenci otrzymują kompleksowy pakiet wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu ekonomicznych i organizacyjnych uwarunkowań działania przedsiębiorstwa. Poznają zagadnienia zarządzania kadrami, planowania strategicznego, finansów przedsiębiorstw oraz prawnych aspektów funkcjonowania gospodarki. Absolwent tej specjalności może prowadzić własną działalność gospodarczą, konsultacje w zakresie zarządzania lub pracować jako menadżer przedsiębiorstwa.

Absolwent specjalności marketing na rynku motoryzacyjnym znajdzie zatrudnienie w działach marketingu we wszystkich przedsiębiorstwach branży motoryzacyjnej, firmach dealerskich, hurtowniach części zamiennych, a także innych firmach usługowych. Przygotowany będzie również do pełnienia funkcji specjalisty ds. sprzedaży oraz zakupów. Posiadana wiedza umożliwi mu także prowadzenie własnego przedsiębiorstwa handlowo-usługowego w branży motoryzacyjnej.

Rekrutacja letnia w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania potrwa jeszcze do końca września. O tym, że nauka w WSKiZ jest dobrym wyborem świadczy miejsce, jakie zostało przyznane uczelni w tegorocznym rankingu szkół wyższych przeprowadzonym przez magazyn Newsweek. Zajęcie przez WSKiZ pierwszego miejsca w Wielkopolsce stanowi potwierdzenie rzetelnych studiów oraz najwyższej jakości kształcenia. Ocen dokonywały firmy zatrudniające absolwentów poszczególnych szkół, co dodatkowo potwierdza wiarygodność wyników. Objęcie przez WSKiZ prowadzenia wśród wielkopolskich uczelni jest dowodem, że Szkoła jest miejscem szkolenia polskich kadr dyrektorskich, menedżerskich oraz kierowniczych.

Więcej informacji o uczelni i dostępnych kierunkach studiów znaleźć można na stronie www.wskiz.edu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BEST image PR
http://www.bestimage.poznan.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »