Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

WSL kształci inżynierów!

WSL kształci inżynierów!
Zobacz więcej zdjęć »
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu od nowego roku akademickiego kształcić będzie na studiach inżynierskich o specjalności „Inżynieria systemów logistycznych”. To nowa jakość na polskim rynku edukacji logistycznej! Nauka potrwa siedem semestrów, a rekrutacja na pierwszą edycję już ruszyła.

- Inżynier-logistyk jest specjalistą, który znajomość logistyki zdobywa na gruncie nauk o zarządzaniu, uzupełniając je umiejętnościami technicznymi - wyjaśnia doc. dr inż. Ireneusz Fechner, Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Technika ta, towarzyszy działalności logistycznej i jest jej częścią. Obejmuje zagadnienia dotyczące budowy i eksploatacji infrastruktury logistycznej: obiektów magazynowych, ich wyposażenia, urządzeń i środków transportu wewnętrznego i zewnętrznego, infrastruktury przeładunkowej, robotyki, automatyki, elektroniki, materiałoznawstwa i wielu innych. Inżynier-logistyk jest specjalistą umiejącym realizować procesy logistyczne i zarządzać nimi posługując się swobodnie rozwiązaniami i urządzeniami technicznymi, które potrafi nie tylko dobierać stosownie do potrzeb, ale także używać zgodnie z ich zasadami eksploatacji - dodaje.

Zatem student studiów inżynierskich, nauczy się nie tylko prawidłowo obciążać regały w magazynie ciężarem składowanych towarów, ale także wybierać i eksploatować urządzenia do obsługi operacji magazynowych: przenośniki taśmowe, układnice, paletyzatory i wózki widłowe.

- Znajomość zagadnień inżynierskich umożliwi absolwentowi WSL właściwy dobór materiałów na opakowania, ułatwi wybór urządzeń dla systemów automatycznej identyfikacji, jak również zapewni swobodę w posługiwaniu się techniką identyfikacji przy pomocy fal radiowych, czy cyfrowym przekazem informacji - wymienia Kanclerz pierwszej w Polsce, uczelni logistycznej. - Przyszły inżynier-logistyk pozna również zasady projektowania wspomaganego komputerowo, programowania i obsługi robotów przemysłowych oraz możliwości automatyzacji procesów logistycznych, operacji i czynności - zapewnia doc. Ireneusz Fechner.

O wysokim poziomie studiów inżynierskich świadczyć może fakt, że Wyższą Szkołę Logistyki wyróżnia znakomita kadra pracowników naukowo-dydaktycznych, z których większość to inżynierowie. Kadra wspierana jest przez współpracujących z uczelnią pracowników naukowo-badawczych i dydaktyków z Politechniki Poznańskiej oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania.

- Nasi wykładowcy to inżynierowie różnych specjalności, łączący wiedzę techniczną z gruntowną znajomością logistyki. Takich też, chcemy kształcić absolwentów - dodaje Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

Absolwent po ukończeniu trzy i pół letnich studiów otrzymuje tytuł inżyniera i może kontynuować naukę w Wyższej Szkole Logistyki na studiach II stopnia (magisterskich).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kmatysik

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »