Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Współczesne Imperium Majów – Gwatemala

Współczesne Imperium Majów – Gwatemala
Zobacz więcej zdjęć »
Majowie twierdzili, że ich kultura będzie trwała wiecznie i ... nie mylili się. Tereny dzisiejszej Gwatemali i jej okolice to główny obszar najstarszych archeologicznie śladów tej cywilizacji.

Majowie, których historia sięga III w. n.e., pozostawili po sobie wiele monumentalnych budowli i miast, które możemy zwiedzać do dzisiaj, a dzięki fotoekspedycji Akademii Nikona uwiecznić je na samodzielnie wykonanych fotografiach.

 

Z całego obszaru Ameryki Środkowej to właśnie w Gwatemali kultura i religia Majów jest najbardziej widoczna. Możemy tu spotkać ich potomków prawie na każdym kroku. Najwspanialszym świadectwem wysokiego poziomu cywilizacji Majów poza wypracowaniem pisma hieroglificznego i dwudziestkowego systemu zapisu matematycznego, którym posługujemy się do dzisiaj są monumentalne świątynie i pałace. Uczestnicy dziewięciodniowej wyprawy Akademii Nikona będą mieli okazję zwiedzić m.in. takie miasta jak Antigua, czyTikál.

 

Antigua to miasto pełne rdzennych Majów i unikalnych budowli z początków epoki kolonialnej, z charakterystycznym dla miast kolonialnych układem krzyżujących się pod kątem prostym ulic. Odnaleźć tu można wiele budowli tzw. baroku kolonialnego z XVII i XVIII w. Nad miastem góruje wciąż aktywny wulkan Pacaya.


Tikál było największym ośrodkiem cywilizacji Majów i stolicą ich państwa. W środku miasta znajdował się Wielki Plac otoczony od wschodu i zachodu piramidami świątyń, a od północy twierdzą. Wszystkie budynki połączone były białymi brukowanymi drogami zwanymi sacbe. W skład zespołu budynków wchodziły: pałace, świątynie, platformy uroczystościowe, dziedzińce, tarasy, dworki i łaźnie parowe.

 

W trakcie fotoekspedycji prowadzący zajęcia fotograf, podróżnik, archeolog i pasjonat kultury Majów Krystian Bielatowicz m.in. wyjaśni jak stworzyć ciekawy wizualnie i merytorycznie portret. Podpowie w jaki sposób fotografować ludzi na ulicy, aby nikogo nie urazić i nie zepsuć chwili, którą chcemy uwiecznić na zdjęciu. Uczestnicy wyprawy dowiedzą się również jak komponować zdjęcia z jednym, dwoma i wieloma planami. Prowadzący omówi także kwestię fotografowania pejzażu, który jest nieodłącznym elementem każdej podróży.


Ponadto wśród uczestników wyprawy zostanie przeprowadzony konkurs na najlepsze zdjęcie w trzech kategoriach: Portret, Decydujący Moment oraz Zdjęcie Wieloplanowe.

 

Akademia Nikona oferuje również osobom, które zastanawiają się nad zmianą sprzętu lub uważają, że ten, który posiadają nie do końca spełnia ich oczekiwania, wypożyczenie aparatów i obiektywów Nikon na czas wyjazdu.

 

Więcej o fotoekspedycji:

http://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/89/gwatemala

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

walk&talk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »