Technologie » Internet

Wspólny projekt EMC i NCSA: bezpłatny internetowy kalkulator zagrożenia bezpieczeństwa sieciowego

Młodzi ludzie są najbardziej narażeni na zagrożenia bezpieczeństwa sieciowego, a ryzyko wśród kobiet jest nieznacznie wyższe niż wśród mężczyzn - oto wyniki wstępnej analizy danych udostępnionych przez użytkowników Online Identity Risk Calculator

W skrócie:

 

·         Online Identity Risk Calculator to bezpłatne interaktywne narzędzie pozwalające ocenić stopień potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa sieciowego, wspólny projekt firmy EMC i National Cyber Security Alliance (NCSA).

·         Kalkulator jest dostępny bezpłatnie na całym świecie za pośrednictwem serwisu Facebook oraz przez mobilną przeglądarkę internetową na stronie www.emc.com/fraudgame. Narzędzie określa indywidualny wskaźnik narażenia na zagrożenia sieciowe, jednocześnie promując świadomość bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialności za dane osobowe.

·         Online Identity Risk Calculator określa indywidualne narażenie na zagrożenia sieciowe na podstawie charakterystyki aktywności w Internecie i sposobów korzystania z sieci (bankowość online, gry, zakupy, serwisy społecznościowe, poczta elektroniczna i aplikacje mobilne).

·         Jak wykazano we wstępnej analizie danych pochodzących od niemal 2000 użytkowników z całego świata, którzy w okresie od sierpnia 2012 r. skorzystali z kalkulatora, na największe ryzyko w sieci są narażeni użytkownicy w wieku 18-24 lata, w szczególności osoby, które korzystają z usług bankowości internetowej, serwisów społecznościowych i aplikacji mobilnych.

 

Szczegółowe informacje:

 

Warszawa, 16 października 2012 roku, W ramach kampanii National Cyber Security Awareness Month 2012, czyli miesiąca świadomości bezpieczeństwa cybernetycznego, firma EMC (NYSE: EMC) oraz dział zabezpieczeń RSA udostępnili Online Identity Risk Calculator, pozwalające ocenić stopień potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa sieciowego. Narzędzie jest dostępne również dla użytkowników urządzeń mobilnych.

 

Kalkulator wylicza indywidualny wskaźnik ryzyka dla bezpieczeństwa sieciowego na podstawie odpowiedzi na 10 prostych pytań (ocenianych w skali od 0 do 100 punktów). Pytania dotyczą aktywności w sieci, tj. korzystania z usług bankowości internetowej, gier i zakupów online, aplikacji mobilnych, serwisów społecznościowych, poczty elektronicznej i innych usług). Dzieląc się informacjami o własnej aktywności w Internecie, respondenci udostępniają anonimowe dane demograficzne. Kalkulator służy do oceny indywidualnego narażenia na ryzyko, a jednocześnie pogłębia ogólną świadomość konsumentów na temat zagrożeń sieciowych oraz ryzykownych zachowań w sieci, zwiększających narażenie na ataki typu phishing, kradzież tożsamości lub infekcje szkodliwym oprogramowaniem za pośrednictwem aplikacji mobilnych i serwisów społecznościowych.

 

Wstępna analiza

 

W analizie uwzględniono informacje przekazane przez niemal 2000 dorosłych osób (w wieku powyżej 18 lat) z 65 krajów, wśród których znalazło się 33% kobiet i 67% mężczyzn. Średni wskaźnik ryzyka wyniósł 33 punktów (34 dla kobiet i 33 dla mężczyzn). Zachowania młodych użytkowników Internetu w wieku od 18 do 24 lat określono jako najbardziej ryzykowne – respondenci z tej grupy wiekowej najchętniej dzielą się informacjami w sieci (korzystają z 3-5 serwisów społecznościowych) i pobierają najwięcej aplikacji mobilnych (od 5 do 10 lub więcej).  Większość respondentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, korzystało z usług bankowości internetowej, 60% z nich loguje się do rachunku online co najmniej raz w tygodniu. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych znaleźli się w grupie podwyższonego ryzyka: kobiety rzadziej sprawdzają wyciągi z kart kredytowych (raz na 3-6 miesięcy), podczas gdy mężczyźni chętniej pobierają aplikacje mobilne (od 5 do 10 lub więcej).www.StaySafeOnline.org. Online Risk Calculator jest dostępny za pośrednictwem komputera i urządzeń mobilnych na stronie www.emc.com/fraudgame.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

jdunin-keplicz@solskibm.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »