Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Wszywka alkoholowa Bydgoszcz działa na tyle mocno, że skutecznie pozwala wytrwać w abstynencji
Zobacz więcej zdjęć » |
Nadużywanie alkoholu to problem naszych czasów, a statystyki pokazują, że z każdym rokiem staje się on coraz poważniejszy. Alkoholizm to choroba, która nie u wszystkich ludzi objawia się tak samo, jedno jest jednak podobne – trudno rozpoznać ją na samym początku jej powstawania. Choroba alkoholowa doprowadza do problemów ze zdrowiem, pogorszeniem relacji z rodziną i przyjaciółmi, do problemów zawodowych oraz finansowych, wyniszcza powoli praktycznie każdą sferę życia osoby uzależnionej.
Aby móc powrócić do zdrowia i dawnego życia, konieczne jest kompleksowe leczenie pod okiem specjalistów. Przede wszystkim osoba uzależniona musi przyznać przed sobą, że ma problem i musi wykazać dobrowolną chęć wyjścia z uzależnienia. Na nic zdadzą się próby zmuszania do podjęcia leczenia przez najbliższych, mogą one bowiem tylko zniechęcić alkoholika do leczenia i pogłębić jego problem. Również próby samodzielnego leczenia w domu nie dają pożądanego efektu i nie pozwolą pokonać alkoholizmu.
Bardzo pomocną metodą w leczeniu uzależnienia od alkoholu etylowego może okazać się zabieg wszycia wszywki alkoholowej. Jej działanie powoduje, że osoba uzależniona nie ma ochoty sięgać po alkohol, dzięki czemu pozostaje trzeźwa i może rozpocząć dalsze leczenie. Nie jest to jednak złoty środek i nie każdej osobie pomaga w stu procentach – zależy od wielu indywidualnych czynników, na przykład od chęci wyzdrowienia, stopnia uzależnienia czy determinacji.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Czym jest wszywka alkoholowa Bydgoszcz?
Wszywka alkoholowa Esperal to metoda pomocnicza w leczeniu alkoholizmu. Ma postać tabletek z lekiem zwanym Disulfiram, jednak ze względu na fakt, że dawniej lek ten nazywał się Esperal, przyjęło się w społeczeństwie, że dalej używa się tej nazwy. Substancja czynna Disulfiram zawarta w tabletkach, w połączeniu z alkoholem etylowym wywołuje silną reakcję organizmu, dając objawy podobne do zatrucia toksynami alkoholowymi.
Lek umieszcza się głęboko pod skórą pacjenta, tuż przy mięśniu, a następnie zakłada szwy i opatrunek. Stąd wzięło się potoczne stwierdzenie, że ktoś się zaszył, gdyż zabieg faktycznie polega na zaszyciu tabletek w ciele. Disulfiram umieszczony w organizmie pacjenta uwalnia się stopniowo przez kilka miesięcy do krwiobiegu, jednak pobudzony jest do działania tylko wtedy, gdy uzależniony sięgnie po alkohol.
Jak działa wszywka alkoholowa Bydgoszcz?
Wszywka alkoholowa Esperal zaliczana jest do metod pomocniczych w leczeniu alkoholizmu. Jest to metoda awersyjna, gdyż jej działanie powoduje niechęć do ponownego sięgnięcia po alkohol przez osobę uzależnioną. Należy wspomnieć jednak, że jest to zaledwie metoda pomocnicza, a nie magiczny lek, który wyprowadzi osobę uzależnioną z choroby w ciągu kilku miesięcy jego działania.
Disulfiram znajdujący się w tabletkach, w połączeniu z nawet najmniejszą ilością alkoholu wywołuje szereg skutków ubocznych, które przypominają zatrucie alkoholowe. Już po kilku, kilkunastu minutach osoba zaszyta zaczyna odczuwać nudności, bóle i zawroty głowy, zaczyna nadmiernie się pocić, odczuwa lęk i panikę. To tylko część z objawów, które mogą się pojawić i które nie ustępują nawet do 8 godzin od pojawienia się!
Takie działanie powoduje, że osoba uzależniona zniechęca się do picia alkoholu, gdyż zaczyna odczuwać strach przed ewentualnymi powracającymi skutkami ubocznymi. I choć z etycznego punktu widzenia, takie działanie nie jest najlepsze, to jednak okazuje się być bardzo skuteczne i pomocne w wychodzeniu z nałogu.
Co warto wiedzieć przed wszyciem Esperalu?
Przed podjęciem decyzji o wszyciu wszywki alkoholowej należy przede wszystkim zapoznać się ze wszystkimi zaleceniami oraz skutkami ubocznymi, które zostaną wywołane po spożyciu alkoholu. Musi to być decyzja podjęta w pełni świadomie oraz z pełną odpowiedzialnością, dlatego, że osoba, która zaszyła się na przykład za namową najbliższych, a sama nie czuje woli walki do wyzdrowienia najprawdopodobniej straci tylko kilka miesięcy ze swojego życia.
Po podjęciu decyzji o wszyciu Esperalu, należy udać się na wizytę kwalifikującą, na przykład do gabinetu https://esperalbydgoszcz.pl/, na której trzeba powiadomić lekarza specjalistę o wszystkich chorobach, alergiach oraz przebytych zawałach czy udarach. Po zakwalifikowaniu się do zabiegu, należy bezwzględnie przestrzegać abstynencji na minimum 24 godziny przed terminem wyznaczonego zabiegu. Nawet znikoma ilość alkoholu wykryta w krwiobiegu definitywnie wykluczy pacjenta z przeprowadzenia zabiegu.
Są pewne przeciwwskazania do wszycia Esperalu:
- Uczulenie na substancję czynną Disulfiram lub na jakikolwiek inny składnik tabletek wszywanych pod skórę.
- Niewydolność wątroby – wszycie wszywki spowodowałoby dodatkowe obciążenia i upośledzenia jej działania.
- Zawał serca przebyty w niedalekiej przeszłości; brane są pod uwagę zawały, które pacjent przebył do pół roku od wizyty kwalifikującej.
- Przyjmowanie leków zaburzających krzepliwość krwi.
- Choroby takie jak padaczka oraz cukrzyca.
- Zaburzenia psychiczne takie jak różnego rodzaju psychozy, również próby samobójcze są przeciwwskazaniem do wszycia wszywki.
- Nadciśnienie, które nie reaguje na leczenie farmakologiczne.
Co powoduje spożycie alkoholu po zaszyciu Esperalem?
Spożycie alkoholu etylowego w trakcie działania wszywki alkoholowej, nawet w znikomej ilości, uaktywnia działanie Disulfiramu, wywołując poniższe objawy:
- nudności, wymioty,
- zawroty głowy
- bóle głowy,
- zaczerwienienie twarzy,
- potliwość,
- duszności, skoki ciśnienia,
- metaliczny posmak w ustach,
- uczucie lęku i niepokoju,
- poczucie dezorientacji.
Objawy te potrafią dawać o sobie znać nawet do kilku godzin po spożyciu alkoholu, a pojawiają się już po około dziesięciu minutach od napicia się.
Wszywka alkoholowa Bydgoszcz – skuteczność działania terapii awersyjnej
Część osób uzależnionych myśli, że wszycie wszywki alkoholowej rozwiąże ich wszystkie problemy związane z uzależnieniem od alkoholu. Jest to błędne myślenie, bowiem Esperal jest tylko jedną z metod pomocniczych w leczeniu alkoholizmu i aby osiągnąć zamierzony efekt, należy połączyć wszycie wszywki z dalszymi etapami leczenia, jakimi są między innymi psychoterapie i leczenie farmakologiczne.
W kompleksowej terapii alkoholowej najważniejsza jest chęć wyzdrowienia uzależnionego, determinacja i cierpliwość, gdyż proces zdrowienia jest długi i skomplikowany, jednak wart wielu poświęceń ze strony osoby uzależnionej.
Ile czasu działa wszywka alkoholowa Bydgoszcz?
Długość działania wszywki alkoholowej jest indywidualna dla każdego pacjenta, jednak średnio jest to od około 8 do nawet 12 miesięcy. Znaczenie ma również dawka wszytych tabletek, którą ustala lekarz na wizycie kwalifikującej. Zależy ona między innymi od masy ciała pacjenta, od jego stanu zdrowia czy stopnia uzależnienia od alkoholu etylowego.
Jednak te kilka miesięcy, w trakcie których substancja czynna krąży w krwiobiegu pacjenta, powinny być wystarczające do tego, by zrozumiał on mechanizm powstania swojej choroby, zmienił nawyki na takie, które poprawią jego kondycję psychiczną oraz fizyczną. Jest to konieczne, aby osoba uzależniona mogła podjąć dalszą walkę z alkoholizmem.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)