Technologie » Internet

Wyniki drugiego półfinału III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters

Wyniki drugiego półfinału III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters
Zobacz więcej zdjęć »
Zespoły: „MCR" z Gimnazjum Dwujęzycznego w Poznaniu oraz „Wyprali Mi Firanki" z II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Koninie zwyciężyły w drugim z 7 półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, który odbył się dzisiaj w Poznaniu.

Organizatorem turnieju już po raz trzeci jest Telefonia DIALOG a merytoryczny patronat nad olimpiadą objęła Politechnika Wrocławska.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W konkursie biorą udział uczniowie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizują o nagrodę główną - wycieczkę do Chin.

Kolejne miejsca wśród gimnazjów zajęły drużyny: „INIT_O" z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Świnoujściu (2 miejsce) i „EKOS" z Gimnazjum nr 1 w Swarzędzu. Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna „epic failer" z II LO im. Mieszka I w Szczecinie, a na trzecim - „Pociąg z mięsem" z Technikum nr 3 w Żarach.

W eliminacjach wewnątrzszkolnych wzięło udział około 40 tys. uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, fascynatów internetu z całej Polski. Finał olimpiady odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu, a Mistrzowie Internetu, czyli zwycięska dziesiątka w nagrodę pojedzie na wycieczkę marzeń do Chin.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters jest konkursem naukowym dla młodzieży szkolnej, organizowanym w kilku etapach (poprzez testy on-line oraz na żywo): etap szkolny, okręgowy, wojewódzki, a potem półfinały i ogólnopolski finał. Olimpiada dotyczy szeroko rozumianej wiedzy o internecie i technologiach teleinformatycznych. Uczestnicy konkursu powinni orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem. Młodzież biorąca udział w turnieju rozwiązuje testy przygotowane przez ekspertów z Politechniki Wrocławskiej. Nad przebiegiem turnieju czuwa jury powołane przez Prezesa Telefonii DIALOG.

Informacje o rozpoczęciu konkursu wysłano w lutym br. do ok. 14 tys. szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas III edycji padł rekord zapisanych do olimpiady drużyn, które będą się ubiegać o tytuł Mistrza Internetu - ich liczba wyniosła blisko 4 tys.

Do 13 marca zainteresowani nauczyciele przeprowadzili wewnątrzszkolne eliminacje i wytypowali drużyny, które przeszły do głównego turnieju (etapów okręgowych on-line). Od 23 marca do 8 kwietnia odbyły się dwa etapy testów on-line: uczniowie odpowiadali na pytania i testy przygotowywane przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej.

Organizowane na żywo półfinały, zwane Meczami Mastersów, zostaną rozegrane w siedmiu miastach Polski. Pierwszy półfinał odbył się w Świdnicy (16 kwietnia), po Poznaniu kolejne zaplanowano w Bydgoszczy (22 kwietnia), Warszawie (23 kwietnia), Lublinie (24 kwietnia), Częstochowie (28 kwietnia) i Krakowie (29 kwietnia).

Podczas meczów młodzież skupiona przy stanowiskach z komputerami podłączonymi do internetu wykona różnego rodzaju zadania, testy, konkurencje na czas, zabawy itd. Półfinały wyłonią 42 najlepsze drużyny (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski, które w 5 czerwca br. we Wrocławiu będą walczyć w Wielkim Finale olimpiady.

Finał przebiega podobnie jak półfinałowe mecze, jednak jest odpowiednio trudniejszy. Nagrodą główną w olimpiadzie jest wspaniała podróż marzeń - wycieczka do Chin, na którą we wrześniu br. pojedzie szczęśliwa dziesiątka zwycięzców. Nie zabraknie także innych cennych nagród w postaci laptopów i iPodów.

Tegoroczna edycja turnieju organizowana jest pod patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej Sponsorem nagrody głównej jest firma Sequence. Patronat medialny nad olimpiadą objęły TVP1, Radio ESKA, grupa wydawnicza Polskapresse, portal Onet.pl, magazyn Komputer Świat oraz czasopisma młodzieżowe Cogito i Victor

Na wszystkich etapach olimpiada jest obsługiwana przez specjalny serwis internetowy www.dialnetmasters.pl.

Harmonogram III edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

  • eliminacje wewnątrzszkolne,
  • zapisy drużyn do portalu (4 lutego - 13 marca 2009),
  • 1 etap testów on-line (23-27 marca 2009),
  • 2 etap testów on-line (30 marca - 8 kwietnia 2009),
  • ogłoszenie wyników on-line - do 10 kwietnia,
  • półfinały - organizowane w szkołach na żywo „Mecze Mastersów" - odbędą się w siedmiu miastach Polski (16-29 kwietnia 2009),
  • Wielki Finał - Hala IASE we Wrocławiu - wyłoni Mistrzów Internetu, czyli dwie najlepsze drużyny, jedną wśród gimnazjalistów i jedną wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych (5 czerwca 2009).

Druga edycja olimpiady - zrealizowana z dużym powodzeniem w okresie od stycznia do czerwca 2008 roku - zaangażowała młodzież i nauczycieli z całej Polski. Spośród 35 tys. osób biorących udział w eliminacjach wewnątrzszkolnych do turnieju głównego przeszło 2941 drużyn. Natomiast do finału zakwalifikowało się 56 drużyn z 45 różnych miejscowości Polski. Laureaci konkursu w nagrodę pojechali do Kalifornii - kolebki komputeryzacji i Internetu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »