Firma » Biznes

Wyniki Liberty Mutual Insurance po II kwartale

Liberty Mutual Holding Company SA wraz ze spółkami zależnymi (dalej „LMHC” lub „firma”) wypracowała w II kwartale br. zysk netto w wysokości 139 milionów dolarów oraz 598 milionów dolarów w I półroczu br.

Tym samym w II kwartale br. firma zwiększyła zysk o 318 milionów dolarów, oraz o 413 milionów dolarów I półroczu br., w porównaniu do analogicznych okresów  2011 roku.

Przychody LMHC w II kwartale br. wyniosły 9,157 miliardów dolarów, czyli o 597 milionów (7%) więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Firma uzyskała w tym czasie 8,335 miliardów dolarów składki przypisanej netto, osiągając wzrost w wysokości 633 milionów dolarów (8,2%) w porównaniu do tego samego okresu w roku 2011.

Przychody firmy w I półroczu br. wyniosły 18,038 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 1,097 miliarda dolarów (6,5%) w stosunku do analogicznego okresu 2011. W I półroczu LMHC uzyskała ponadto 16,413 miliardów składki przypisanej netto, czyli o 1,062 miliarda (6,9%) więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej.

"8% wzrost przypisu w drugim kwartale jest wynikiem naszej konsekwentnej dynamiki w segmencie Klientów indywidualnych w USA, wzrostu stawek w ubezpieczeniach dla Klientów biznesowych w USA, a także - pomimo znacznego umocnienia się dolara - mocnych wyników na rynkach międzynarodowych" - powiedział David H. Long, Prezes i CEO Liberty Mutual Insurance."Ponadto w kwartale znacznie poprawiła się nasza rentowność, pomimo utrzymujących się na podwyższonym poziomie strat wynikających ze szkód katastroficznych. Mamy za sobą pracowity kwartał, obejmujący istotną restrukturyzację zadłużenia, sprzedaż argentyńskiej spółki oferującej ubezpieczenia pracownicze, asymilację KIT w Rosji oraz uzyskanie zgody na rozpoczęcie działalności ubezpieczeniowej w Indiach" – dodał.
Dodatkowe informacje na www.libertymutual.com.

Liberty Direct to dynamicznie rozwijający się ubezpieczyciel oferujący polisy przez telefon, internet oraz multiagencje. W 2011 roku przypis składki brutto towarzystwa wyniósł 202,9 mln PLN. Firma ubezpieczyła już ponad 300 tys. pojazdów. Oferta Liberty Direct obejmuje szeroki zakres ubezpieczeń komunikacyjnych dla Klientów indywidualnych - OC, AC, NNW, Assistance oraz Ubezpieczenia Mieszkaniowe. Jednym z kluczowych elementów strategii firmy jest oferowanie ubezpieczeń w dobrej cenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usług zwłaszcza w zakresie likwidacji szkód. Towarzystwo należy do amerykańskiej Grupy Liberty Mutual Insurance.
www.libertydirect.pl

Liberty Mutual Insurance jest międzynarodową grupą ubezpieczeniową świadczącą kompleksowe usługi w 26 krajach Ameryki, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych, zajmującą 84 miejsce na liście Fortune 500. Liberty Mutual Insurance oferuje pełną gamę produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Jednym z obszarów działalności biznesowej  Liberty Mutual Insurance są ubezpieczenia komunikacyjne dla Klientów indywidualnych. Od kilkudziesięciu lat grupa prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych, w tym również w Europie. Jej produkty dla klientów instytucjonalnych oferowane są niemal na wszystkich rynkach europejskich, natomiast w segmencie Klientów indywidualnych grupa Liberty Mutual Insurance obecna jest w Portugalii, Irlandii, Turcji, Hiszpanii oraz Polsce. Ponadto w marcu br. ogłosiła przejęcie rosyjskiej firmy ubezpieczeniowej KIT Finance Insurance.
www.libertymutual.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Liberty Direct

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »