Motoryzacja » Transport
Wypożyczenie samochodu – kilka praktycznych rad
Bez względu na powód wypożyczenia samochodu, każdorazowo musimy bardzo dokładnie zapoznać się z umową, którą podpisujemy. Warto również wiedzieć, co oferuje konkretna wypożyczania i na co możemy liczyć nawiązując z nią współpracę.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jakie samochody oferują wypożyczalnie?
- samochody osobowe różnych klas - od klasy A, a wiec samochodów ekonomicznych przeznaczonych do jazdy miejskiej, aż po samochody bardzo reprezentatywne najwyższych klas.
- samochody dostawcze - często są to innowacyjne modele samochodów, bardzo dobrze wyposażone i często dostosowane do specjalistycznego przewozu. Dobrze wyposażone wypożyczalnie, oferują samochody np. z chłodnią czy windą.
-busy - wygodne i komfortowe, dostosowane do przewozu większej ilości osób. Świetnie sprawdzają się do transportu klientów firmy, można wykorzystywać je na imprezach firmowych. Często korzystają z nich również rodziny oraz całe grona znajomych, którzy planują wspólny wypad na wakacje.
- samochody zastępcze z OC sprawcy - przydarzył Ci się wypadek i potrzebujesz samochodu zastępczego? Wypożyczalnie, które wybiegają naprzeciw potrzebom klientów oferują samochody zastępcze, a koszty związane z ich wypożyczeniem ściągane są z OC sprawcy kolizji.
Na co zwracać uwagę podpisując umowę z wypożyczalnią?
Ubezpieczenia: dobre wypożyczalnie, zarówno samochodów osobowych jak i samochodów dostawczych i busów zapewniają pełen pakiet ubezpieczenia, a zatem: ubezpieczenie OC, AC oraz Assistance. Jeżeli ubezpieczenie nie jest w cenie, zadbaj o to, aby się ubezpieczyć.
Stan techniczny samochodu: obecnie w większości wypożyczalni oferuje się wyłącznie samochody nowe (najczęściej do 2 lat). Jednak, mogą zdarzyć się również takie, w których samochody będą starsze lub bardzo często używane (dotyczy to głównie samochodów dostawczych oraz busów). Warto wtedy dokładnie przejrzeć dokumenty i sprawdzić, czy został wykonany przegląd techniczny.
Zgodność stanu samochodu z protokołem: odbiór samochodu łączy się z podpisaniem protokołu. Powinien być on zgodny ze stanem faktycznym. Jeżeli w protokole nie ma zaznaczonych defektów, które widzisz, musisz to zgłosić. O jakich defektach mowa? Np. zarysowania, pęknięcia, czy brak wyposażenia, które wpisane jest do protokołu. Jeżeli o to nie zadbamy, może okazać się, ze zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody.
Czy samochód spełnia normy: jest to szczególnie ważne, kiedy chcemy wynajętym samochodem przekroczyć granice. Niektóre z państw mają ustalone bardzo rygorystycznie normy spalin.
Limit przejechanych kilometrów: zdarza się, ze niektóre z wypożyczalni samochodów stosują limity przejechanych kilometrów. Za ich przekroczenie należy dopłacić pewną, wcześniej ustaloną w umowie sumę. Warto zapoznać się z karą za przekroczenie ilości kilometrów. Najczęściej limity stosuje się w wypożyczeniu krótkoterminowym.
Możliwość kontaktu z wypożyczalnią: czy z pracownikami wypożyczalni możemy skontaktować się o każdej porze? Czy wypożyczalnia czynna jest każdego dnia? Czy kontakt poza wyznaczonymi godzinami jest dodatkowo płatny?
Stan baku. Warto go sprawdzić przed wyjazdem z parkingu wypożyczalni. Co do zasady, powinniśmy oddać samochód z taką samą ilością benzyny, jaka była w baku podczas jego wypożyczenia. Najczęściej bak powinien być pełny. Bezpiecznie jest tankować wypożyczony samochód przed jego oddaniem. Jeżeli zapomnisz o tankowaniu, wypożyczalnia może naliczyć opłatę za tankowanie, a cena może być wyższa niż na stacji benzynowej.
Wypożyczanie samochodów stało się bardzo modne. Nie ma w tym niczego dziwnego - jest to bardzo wygodna usługa. Zawsze jednak warto pamiętać o bezpieczeństwie i o wyborze dobrej i sprawdzonej wypożyczalni.
Więcej informacji znajdziesz na - http://www.dostawczaki.waw.pl/
Nadesłał:
monika_monia
|
Komentarze (0)