Rozrywka i wypoczynek » Sport

Wyprawa Kaspersky ONE Transantarctic Expedition dotarła do Bieguna Południowego

Wyprawa Kaspersky ONE Transantarctic Expedition dotarła do Bieguna Południowego
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że 20 grudnia znana brytyjska polarniczka Felicity Aston dotarła na Biegun Południowy. Wyprawa Kaspersky ONE Transantarctic Expedition, która ruszyła z Lodowca szelfowego Rossa 25 listopada 2011 r., osiągnęła półmetek.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Felicity samotnie pokonała cały odcinek wiodący na Biegun Południowy. Po przekroczeniu Gór Transantarktycznych zdecydowała się obrać trasę przez Lodowiec Leveretta, której nikt wcześniej nie przemierzył na nartach. Po krótkim odpoczynku w bazie na Biegunie Południowym polarniczka wyruszy w dalszą drogę przez Płaskowyż Polarny do Lodowca szelfowego Ronne-Filchnera, który znajduje się na przeciwległym wybrzeżu Antarktydy.

Komentując swoje osiągnięcie, Felicity powiedziała: „Tym razem Biegun Południowy nie jest moim celem – a jedynie przystankiem na trasie. Mimo to bardzo się cieszę, że go zdobyłam! Całą podróż z wybrzeży Antarktydy na Biegun Południowy odbyłam samotnie, co samo w sobie stanowi mój osobisty sukces i powód do dumy. Dlatego chciałabym złożyć ogromne podziękowania wszystkim, którzy pomogli mi w urzeczywistnieniu tego przedsięwzięcia”.

1700-kilometrowa podróż Felicity przez Antarktydę potrwa jeszcze ponad miesiąc i w sumie zajmie polarniczce około 60 dni. Przy wsparciu firmy Kaspersky Lab Felicity zostanie pierwszą kobietą w historii, która samotnie przebyła Antarktydę.         

Komentując osiągnięcie Felicity, Jewgienij Kasperski, prezes zarządu i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: „Cieszę się, że mogę pogratulować Felicity dotarcia na Biegun Południowy! Felicity jest osobą nastawioną na osiągnięcia i walkę. Podczas swojej wyprawy musi każdego dnia pokonywać zagrożenia typowe dla środowiska antarktycznego. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy wspierać ją w tym przedsięwzięciu! W Kaspersky Lab również zajmujemy się zwalczaniem zagrożeń – w naszym przypadku są to zagrożenia środowiska cyfrowego w postaci cyberprzestępczości. Życzymy Felicity dużo szczęścia w dalszej wędrówce”.

Felicity zdobyła już raz Biegun Południowy: w 2009 roku kierowała ekspedycją Kaspersky Lab Commonwealth Antarctic Expedition z wybrzeży Antarktydy. Po sukcesie tej wyprawy - również wspieranej przez Kaspersky Lab - Felicity stała się częstym gościem różnych imprez organizowanych przez Kaspersky Lab na całym świecie i zaczęła być traktowana jako członek zespołu. Dlatego Kaspersky Lab z przyjemnością podjął się sponsorowania najnowszego przedsięwzięcia Felicity: odważnej wyprawy Kaspersky ONE Transantarctic Expedition.        

Więcej informacji o wyprawie Kaspersky ONE Transantarctic Expedition można znaleźć na stronie http://transantarctic.kaspersky.com. Film dokumentujący przygotowania Felicity do wyprawy można obejrzeć na stronie http://youtu.be/xOYIq1V4woQ.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »