Rozrywka i wypoczynek » Sport

Wyprawa Kaspersky ONE Transantarctic Expedition dotarła do Bieguna Południowego

Wyprawa Kaspersky ONE Transantarctic Expedition dotarła do Bieguna Południowego
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że 20 grudnia znana brytyjska polarniczka Felicity Aston dotarła na Biegun Południowy. Wyprawa Kaspersky ONE Transantarctic Expedition, która ruszyła z Lodowca szelfowego Rossa 25 listopada 2011 r., osiągnęła półmetek.

Felicity samotnie pokonała cały odcinek wiodący na Biegun Południowy. Po przekroczeniu Gór Transantarktycznych zdecydowała się obrać trasę przez Lodowiec Leveretta, której nikt wcześniej nie przemierzył na nartach. Po krótkim odpoczynku w bazie na Biegunie Południowym polarniczka wyruszy w dalszą drogę przez Płaskowyż Polarny do Lodowca szelfowego Ronne-Filchnera, który znajduje się na przeciwległym wybrzeżu Antarktydy.

Komentując swoje osiągnięcie, Felicity powiedziała: „Tym razem Biegun Południowy nie jest moim celem – a jedynie przystankiem na trasie. Mimo to bardzo się cieszę, że go zdobyłam! Całą podróż z wybrzeży Antarktydy na Biegun Południowy odbyłam samotnie, co samo w sobie stanowi mój osobisty sukces i powód do dumy. Dlatego chciałabym złożyć ogromne podziękowania wszystkim, którzy pomogli mi w urzeczywistnieniu tego przedsięwzięcia”.

1700-kilometrowa podróż Felicity przez Antarktydę potrwa jeszcze ponad miesiąc i w sumie zajmie polarniczce około 60 dni. Przy wsparciu firmy Kaspersky Lab Felicity zostanie pierwszą kobietą w historii, która samotnie przebyła Antarktydę.         

Komentując osiągnięcie Felicity, Jewgienij Kasperski, prezes zarządu i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: „Cieszę się, że mogę pogratulować Felicity dotarcia na Biegun Południowy! Felicity jest osobą nastawioną na osiągnięcia i walkę. Podczas swojej wyprawy musi każdego dnia pokonywać zagrożenia typowe dla środowiska antarktycznego. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy wspierać ją w tym przedsięwzięciu! W Kaspersky Lab również zajmujemy się zwalczaniem zagrożeń – w naszym przypadku są to zagrożenia środowiska cyfrowego w postaci cyberprzestępczości. Życzymy Felicity dużo szczęścia w dalszej wędrówce”.

Felicity zdobyła już raz Biegun Południowy: w 2009 roku kierowała ekspedycją Kaspersky Lab Commonwealth Antarctic Expedition z wybrzeży Antarktydy. Po sukcesie tej wyprawy - również wspieranej przez Kaspersky Lab - Felicity stała się częstym gościem różnych imprez organizowanych przez Kaspersky Lab na całym świecie i zaczęła być traktowana jako członek zespołu. Dlatego Kaspersky Lab z przyjemnością podjął się sponsorowania najnowszego przedsięwzięcia Felicity: odważnej wyprawy Kaspersky ONE Transantarctic Expedition.        

Więcej informacji o wyprawie Kaspersky ONE Transantarctic Expedition można znaleźć na stronie http://transantarctic.kaspersky.com. Film dokumentujący przygotowania Felicity do wyprawy można obejrzeć na stronie http://youtu.be/xOYIq1V4woQ.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »