Dom » Wnętrza

Wyrazisty obraz wspomnień – nowe dwustronne szkło antyrefleksyjne SGG PICTO

Wyrazisty obraz wspomnień – nowe dwustronne szkło antyrefleksyjne SGG PICTO
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Saint-Gobain Glass wprowadziła do swojej oferty dwustronne szkło antyrefleksyjne, które otwiera nowe możliwości w technologii oprawy zdjęć i obrazów.

Szkło typu float to materiał znajdujący popularne zastosowanie w oprawach zdjęciowych jako zabezpieczenie prac przed zniszczeniem, jednak jego właściwości ograniczają odbiór rzeczywistego obrazu. Na gładkiej powierzchni światło załamuje się, powodując odbicia sylwetek osób i tła, a także refleksy, które w warunkach intensywnego, bezpośredniego oświetlenia i dużej powierzchni szklenia mogą nawet oślepiać oglądających. Dodatkowo ze względu na dużą domieszkę tlenku żelaza szkło typu float posiada często zielonkawą barwę, przez co zdjęcia czy grafiki tracą swoje naturalne kolory. W technologii SGG PICTO udało się wyeliminować wszystkie te problemy. Precyzyjnie dopracowana geometria ornamentu sprawia, że obraz można oglądać pod każdym kątem, a kontury i proporcje nie ulegają deformacji poprzez odbicia i refleksy świetlne. Ponadto wyjątkowo neutralna barwa szkła SGG PICTO w połączeniu ze światłocieniem podkreślają nasycone odcienie prezentowanej fotografii, dzięki czemu pozostaje ona naturalna i wyrazista.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wydobyć głębię obrazu

Warunkiem wykonania dobrego, nasyconego zdjęcia jest odpowiednia ilość światła wpadającego do obiektywu. Tak samo jak ludzkie oko odbiera pełny obraz świata tylko dzięki odbitemu od powierzchni przedmiotów światłu. Odpowiednie oświetlenie jest również kluczem do stworzenia profesjonalnego systemu ekspozycji materiałów zdjęciowych, plakatów czy grafik reklamowych.

 

Szkło SGG PICTO pozwala wydobyć

naturalne barwy obrazu nawet przy

bezpośrednim oświetleniu

Fot. Saint-Gobain Glass

- Światło kształtuje przestrzeń. W zależności od barwy, kierunku i natężenia pomaga podkreślić poszczególne elementy wystroju wnętrza. Elementy takie jak obrazy, plakaty czy grafiki wymagają jednak specjalnej oprawy. Aby je wyróżnić, oprócz punktowego podświetlenia, warto zastosować również odpowiednie szkło antyrefleksyjne, które pozwoli uniknąć odblasków i wyeksponuje rzeczywistą kolorystykę obrazu – mówi Karolina Strzelczyk, Architekt Wnętrz z Pracowni Aranżacji Wnętrz Carolineart.

Produkowane w najnowszej technologii wysokiej jakości szkło SGG PICTO w pełni eliminuje efekty odbicia pomieszczenia i refleksy światła, wydobywając prawdziwe piękno obrazu. Pomimo delikatnej struktury szkło stanowi w pełni transparentną warstwę i pozwala cieszyć oko ostrym obrazem nawet przy bezpośrednim oświetleniu.

Szkło uniwersalnego zastosowania

Szkło SGG PICTO to wszechstronny produkt, który może być stosowany do ekspozycji dowolnego rodzaju prac i materiałów, takich jak zdjęcia, obrazy, plakaty, dyplomy czy dokumenty. Bez względu na rodzaj zastosowania, zawsze pozwala na dostrzeżenie każdego szczegółu materiału znajdującego się w tradycyjnych ramach czy antyramach. Aby otrzymać idealny efekt ostrości obrazu, wskazane jest umieszczanie szkła SGG PICTO w bezpośrednim kontakcie z oprawianym materiałem. Przy pomocy szkła SGG PICTO można oprawiać również prace w dużych formatach, a dzięki jego symetrycznej budowie wyeliminowane zostało ryzyko pomyłki przy montażu. Tafle o grubości 2,1 mm są dostępne w dwóch wymiarach handlowych: 1560x2540 i 1560x1270 mm.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »