Kultura, sztuka » Kultura

Wystawa malarstwa Darka Grabusa w Domotece

Wystawa malarstwa Darka Grabusa w Domotece
Zobacz więcej zdjęć »
W listopadzie 2015 r. w centrum wyposażenia wnętrz Domoteka przy ul. Malborskiej 41 zaprezentowana zostanie wystawa młodego artysty, którego obrazy mogłyby zawisnąć obok prac Wilhelma Sasnala czy Marcina Maciejowskiego.

Prace Grabusa są chłodne i zdystansowane, świetnie obrazują samotność, melancholię i wyobcowanie mieszkańców dużych miast. Sceny z pogranicza snu i jawy, w których postaci giną w miejskich pejzażach doskonale łączą się z obrazami prezentującymi formy geometryczne. W pracach Grabusa widać inspirację realizmem, surrealizmem, abstrakcją a nawet pop-artem. W jego twórczości można dostrzec też wyraźny wpływ amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera. Autor zajmuje się fotografią, malarstwem, ceramiką oraz grafiką projektową i artystyczną. Studiował na wydziale Grafiki Gdańskiej ASP, jest absolwentem Sopockiej Szkoły Fotografii.

„Chcemy stale inspirować naszych klientów proponując im nie tylko dobre wzornictwo, ale też ciekawą sztukę. Zapraszamy więc do Domoteki na listopadową wystawę Darka Grabusa, którego ujmujące prace poruszają aktualne problemy współczesności" - mówi Olivia Skrzyńska, Shopping Centre Manager, Domoteka i Park Handlowy Targówek. 

Wystawę będzie można oglądać we wnętrzach Domoteki przez cały listopad w godzinach otwarcia centrum (pn.-sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Jarosław Soroczyński

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »