Kultura, sztuka » Kultura

Wznowienie dwóch powieści Remarque’a

Wznowienie dwóch powieści Remarque’a
Zobacz więcej zdjęć »
Poznański Rebis w serii „Mistrzowie literatury” wznowił dwie głośne powieści jednego z naszych najbardziej ulubionych pisarzy – Ericha Marii Remarque’a. Książki „Na Zachodzie bez zmian” i „Noc w Lizbonie” ukazują się w nowej szacie graficznej i w nowym formacie.

„Na Zachodzie bez zmian” należy do najlepszych i najbardziej wstrząsających powieści antywojennych w historii literatury. Bohaterami książki są osiemnasto- i dziewiętnastolatkowie, którzy trafiają na front I wojny światowej niemal prosto ze szkolnej ławy, namawiani przez nauczycieli do spełnienia obowiązku wobec ojczyzny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Okrucieństwo machiny wojennej, w której są zaledwie trybikami, odbiera im najpierw poczucie człowieczeństwa, a w końcu i życie – i w tym sensie są oni dosłownie „straconym pokoleniem”.

„Noc w Lizbonie” to ostatnia powieść Remarque’a wydana za życia autora. Jej akcja rozgrywa się w Lizbonie na początku drugiej wojny światowej. Wrogowie Trzeciej Rzeszy muszą jak najszybciej uciekać z Europy, lecz większość dróg ucieczki jest już zamknięta. Lizbona jest ostatnią bramą do wolnego świata. Stojący w porcie uciekinier bezsilnie wpatruje się w statek, który następnego dnia ma popłynać do Ameryki. Jego na nim nie będzie. Nagle jednak podchodzi do niego człowiek, który chce mu oddać swoje bilety na ten rejs. Pod warunkiem, że wysłucha jego opowieści…

Przypomnijmy, że Rebis w nowej szacie graficznej wydał już inną znakomitą powieść Remarque’a „Łuk Triumfalny”. Wydawnictwo zapowiada również wznowienie „Iskry życia” i „Cieni w raju”.

SalonKulturalny.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

puella

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »