Motoryzacja » Samochody

YOKOHAMA inwestuje na rynku opon przemysłowych

YOKOHAMA inwestuje na rynku opon przemysłowych
Zobacz więcej zdjęć »
Japoński koncern YOKOHAMA Rubber Co. ogłosił zakup wszystkich akcji producenta opon przemysłowych i rolniczych Alliance Tire Group. Inwestycja jest kolejnym etapem planu realizacji rozszerzenia oferty handlowej marki o opony przemysłowe i rolnicze. Łączna wartość transakcji to 1,2 mld USD.

Działania związane z zakupem udziałów Alliance Tire Group przez YOKOHAMA prowadzone były od końca ubiegłego roku, a cały proces został zakończony pod koniec marca 2016 r.  Alliance Tire Group (ATG), z siedzibą w Holandii, jest znanym producentem opon radialnych i diagonalnych dla rolnictwa, przemysłu, budownictwa i leśnictwa. Produkty marek, takich jak Alliance, Galaxy, Primex są oferowane w 120 krajach na świecie, m.in. na rynkach Ameryki Północnej oraz Europy. Na początku 2016 r. firma uruchomiła fabrykę produkcji opon w Dahej, w Indiach. W nowoczesnym zakładzie, wytwarzane jest specjalistyczne ogumienie, m.in. do ciągników, kombajnów i opryskiwaczy.

Ekspansja w obszarze opon przemysłowych jest jednym z kluczowych elementów strategii YOKOHAMA Rubber Co, będącej najstarszym w Japonii i jednym z największych na świecie producentów ogumienia do wszystkich typów pojazdów, posiadającym obecnie 145 oddziałów na wszystkich kontynentach i 44 filie. Wysokiej jakości opony premium produkowane są w 13 fabrykach, z których 6 znajduje się w Japonii, 3 w USA, 1 w Rosji, pozostałe w innych krajach azjatyckich. Obecnie koncern realizuje kolejny etap średniookresowego planu zarządzania Grand Design 100 na lata 2015-2017, w ramach którego rozwija działalność handlową w segmencie dużych opon radialnych dla górnictwa i maszyn  budowlanych. Jednym z jego elementów było uruchomienie w ubiegłym roku nowej fabryki ogumienia do pojazdów ciężarowych i autobusów w stanie Missisipi (USA). Długofalowym celem marki jest wzmacnianie w ofercie segmentu opon ciężarowych, opon do maszyn budowlanych i przemysłowych, z uwzględnieniem opon rolniczych.

Łączna wartość kontraktu została oszacowana na 1,2 mld USD. Ostatecznie przejęcie zostanie sfinalizowane w lipcu 2016 r., po spełnieniu wszystkich koniecznych warunków formalnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »