Kultura, sztuka » Kultura

Zagłosuj na książki Instytutu De Republica w konkursie „Książka Historyczna Roku”

Zagłosuj na książki Instytutu De Republica w konkursie „Książka Historyczna Roku”
Zobacz więcej zdjęć »
Jury 14. Konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego nominowało 20 książek w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” oraz „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”.

Wśród nominowanych znalazły się dwie publikacje Instytutu De Republica: „Fundusz Kultury Narodowej Józefa Piłsudskiego. Zamysł i realizacja” Mateusza Hübnera oraz „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL” Rafała Łatki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W tym roku wydawnictwa i rektorzy szkół wyższych zgłosili do Konkursu „Książka Historyczna Roku” 104 publikacje. Powołane przez organizatorów jury, pod przewodnictwem prof. dr. hab. Grzegorza Kucharczyka, wybrało 33 książki, spośród których wyłoni zwycięzców w czterech kategoriach:

I.„Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”

II.„Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”

III.„Najlepsze wydawnictwo źródłowe poświęcone historii Polski i Polaków w XX”

IV.„Najlepsze wspomnienia dotyczące historii Polski i Polaków w XX wieku”

Zwycięzców w kategorii naukowej i popularnonaukowej wybierają również czytelnicy. Plebiscyt internetowy na stronie: ksiazkahistorycznaroku.pl potrwa do 31 października (do godz.9.00). 

Serdecznie zachęcamy do głosowania na publikacje wydane nakładem Wydawnictwa Instytutu De Republica!

W kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” swój głos można oddać na książkę Mateusza Hübnera „Fundusz Kultury Narodowej Józefa Piłsudskiego. Zamysł i realizacja”, zaś w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” głosować można na publikację Rafała Łatki pt. „Prymas Stefan Wyszyński w realiach PRL”.

Zwycięzców w kategorii naukowej i popularnonaukowej wybierają również czytelnicy. Plebiscyt internetowy na stronie: ksiazkahistorycznaroku.pl potrwa do 31 października (do godz.9.00). 

Tytuły, które uzyskają najwięcej głosów dołączą do zwycięskich książek wybranych przez jurorów. Organizatorami Konkursu, który ma na celu popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych, są: Instytut Pamięci Narodowej, Narodowe Centrum Kultury, Polskie Radio i Telewizja Polska.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InstytutDeRepublica

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »