Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Żaglówką wzdłuż wybrzeża Chorwacji

Chorwacja przyciąga tysiące turystów wspaniałym wybrzeżem, które ciągnie się prawie na linii 6 tysięcy kilometrów. Ci, co zdecydowali się na żeglowanie wzdłuż tak długiego wybrzeża mają możliwość zawitania do wielu miast, których historia sięga kilka lub nawet kilkanaście wieków wstecz.

Do tego dochodzi sposobność podziwiania wspaniałej, śródziemnomorskiej przyrody, a w wielu przypadkach żeglarzom towarzyszą przesympatyczne i ciekawskie delfiny, a także mnóstwo większych i mniejszych wysp oferujących urocze zatoki i ciepłe wody Morza Adriatyckiego, czyni ten region Europy wręcz idealny do zwiedzania właśnie od strony morza.

Zatem w tym roku wszystkich miłośników żeglarstwa, tych co od kilku lat wybierają domki na Mazurach, jako najlepszy sposób na spędzenie wakacji, zapraszamy na łódki do Chorwacji.

Podróżując żaglówką po Adriatyku wzdłuż wybrzeża Chorwacji, bez problemu w każdej miejscowości czy na wyspach można znaleźć miejsca noclegowe. Kwatery w Chorwacji można bez problemu znaleźć nawet w najmniejszych miasteczkach nadmorskich, a są one tak zróżnicowane pod względem standardu, jak i ceny, że każdy jest w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie. A warto w niektórych miejscowościach zatrzymać się na dłużej, odpuszczając sobie kolejną noc spędzoną na łódce.

Jednym z takich miast jest słynny ze swych atrakcji Trogir. Starówka, która została zamieszczona na liście światowego dziedzictwa UNESCO, zachwyca każdego odwiedzającego ją turystę. Przez stulecia Trogir zachował swą, niemal wzorcową, średniowieczną zabudowę. Centralnym punktem Starego Miasta jest katedra św. Wawrzyńca. Wspaniale zachowały się także niezwykle imponujące dwie baszty wraz z murami miejskimi.

Obowiązkowym punktem powinien być także Dubrownik. Otoczony potężnymi murami obronnymi, z kamiennymi budynkami wykończonymi dachami z czerwonej dachówki oraz z pięknymi pałacami zachwyca i trochę onieśmiela. Stare Miasto jest zamknięta dla ruchu, a że sporo w nim do zwiedzenia, lepiej wcześniej przygotować trasę, którą będziemy poznawać to miasto. W Dubrowniku znajduje się tu jedna z najstarszych w Europie synagog, a także najstarsza apteka w Europie, która działa od 1317 roku. Do największych perełek miasta należą liczne pałace, jak na przykład pałac Rektorów czy pałac Sponza, w którym dzisiaj mieści się Archiwum Dubrownickie.

Oczywiście do zobaczenia, i to koniecznie, jest Split i Szybenik. Dla żeglujących jeszcze dalej w kierunku północnym powinno wystarczyć czasu na zwiedzenie Zadaru i opłynięcie wspaniałego półwyspu, jakim jest Istria.

Warto zatrzymać się także na którejś z mijanych wysp. Polecam wyspę Krocula – są tu wspaniałe warunki do nurkowania. Kolejną ciekawą wyspą jest Brac, która swoją plażą Złoty Róg przyciąga tysiące turystów, a rewelacyjne wiatry są magnesem przyciągającym surferów z całego świata.

Adriatyk zapewnia rewelacyjne warunki do uprawiani różnych sportów wodnych. Można tu łączyć wiele dyscyplin, a wspaniała pogoda panująca tu przez cały sezon, o której mogą jedynie pomarzyć osoby wybierające Kołobrzeg noclegi.

Żeglowanie wzdłuż wybrzeża Chorwacji i zwiedzanie wspaniałych miast i ortów Chorwacji, to niezwykła przygoda i rewelacyjne wakacje!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kwatery w Chorwacji
http://www.wakacje-hr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »