Technologie » Internet

Zagrożenia w dobie internetu

Zagrożenia w dobie internetu
Zobacz więcej zdjęć »
Niestety według analityków i ekspertów IT poziom bezpieczeństwa informatycznego z roku na rok ulega pogorszeniu po części za naszą sprawą po części poprzez rozwój mobilnych platform internetowych. Organizowane są konferencje dotyczące bezpieczeństwa w sieci, powstają raporty i zestawienia.

Duża dostępność narzędzi cyberprzestępczości w ramach pakietów narzędziowych pozwala na przeprowadzenie groźnego ataku, który może zakończyć się kradzieżą danych czy haseł. Co prawda trzeba spędzić sporo czasu przyswajając wiedzę obsługi danego pakietu, ale czas procentuje. 

Zagrożenie dla firm

zagrożeniu sieci pomagamy sobie sami. Przede wszystkim poprzez zaniedbania ochrony naszych lokalnych sieci. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, firm lecz nawet niektórych korporacji.

Często o zabezpieczeniu przypominamy sobie po dokonanym przestępstwie np. w postaci kradzieży danych osobowych lub wręcz całej bazy takich danych.

Zagrożenie dla zwykłych użytkowników 

Dla osób prywatnych niebezpieczna może być zbytnia informatyzacja życia codziennego jak np. stosowanie aplikacji na smartphone pozwalających na operowanie systemem alarmowym, oświetleniem, drzwiami do domu i garażu czy ogrzewaniem.

Ataki na te systemy mogą być stosunkowo proste. Stanowić mogą pokusę nie tylko dla hakerów czy zwykłych wandali z niewielkimi umiejętnościami informatycznymi, ale również dla włamywaczy.

Problemem jest tez coraz częściej wymagana większa ilość danych osobowych na portalach społecznościowych oraz rozmiar przesyłanych danych wraz z wymianą i przesyłaniem plików.

Coraz więcej przesyłanych informacji zawiera tzw. „dane wrażliwe”, które mogą stanowić zagrożenie dla prywatności internautów.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nnbobak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »