Technologie » Komputery
Zakłady użyteczności publicznej nie wykorzystują potencjału danych z inteligentnych sieci
Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej oczekują, że narzędzia analityczne pomogą im zwiększyć efektywność operacyjną; jednak tylko niecała połowa takich przedsiębiorstw używa wielkich zbiorów danych do poprawy obsługi klienta.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przeczytaj również
Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej gromadzą obecnie ogromne ilości danych z inteligentnych sieci energetycznych, ale nie czerpią z nich jeszcze korzyści biznesowych. Nowy raport firmy Oracle pt. "Utilities and Big Data: Accelerating the Drive to Value", drugi coroczny raport działu Oracle Utilities poświęcony wielkim zbiorom danych, pokazuje, że obecnie firmy te są lepiej przygotowane na napływ danych z inteligentnych sieci energetycznych niż w zeszłym roku, lecz wciąż jeszcze nie wykorzystują pełnego potencjału zgromadzonych danych. Informacje te mogą być użyte do poprawy obsługi klienta oraz usprawnienia operacji w celu czerpania korzyści biznesowych.
W badaniu Oracle "Utilities and Big Data: Accelerating the Drive to Value" ankietowano 151 członków kadry kierowniczej z północnoamerykańskich przedsiębiorstw użyteczności publicznej realizujących programy inteligentnych sieci energetycznych.
Badanie przeprowadzono w celu poznania:
* stopnia przygotowania przedsiębiorstw użyteczności publicznej na napływ wielkich zbiorów danych,
* w jaki sposób dane są wykorzystywane do usprawnienia operacji i obsługi klienta,
* krótko- i długoterminowych planów dotyczących wykorzystania danych z inteligentnych sieci energetycznych,
* potencjału rozwiązań opartych na chmurze w zarządzaniu danymi i ich analizie,
* w jakich obszarach analiza predykcyjna może przynieść przedsiębiorstwom użyteczności publicznej największe korzyści.
W tym roku więcej przedsiębiorstw użyteczności publicznej niż w roku ubiegłym zadeklarowało, że są całkowicie przygotowane na napływ dużych ilości danych. Jednak tylko niecała połowa badanych stwierdziła, że w swoich zakładach wykorzystuje dane z inteligentnych sieci energetycznych do poprawy obsługi klienta oraz efektywności operacyjnej.
Najważniejsze wnioski z badania
* Stopień przygotowania jest większy, ale pozostało jeszcze wiele do zrobienia: przedsiębiorstwa użyteczności publicznej są obecnie lepiej przygotowane na powódź danych niż rok temu - 17% respondentów zadeklarowało pełną gotowość, w porównaniu z 9% w 2012 roku. Większość z nich jest na to jednak wciąż jeszcze nieprzygotowana. Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej wprowadziły drobne ulepszenia w zakresie udostępniania informacji oraz wykorzystywania ich do podejmowania strategicznych decyzji.
* Możliwość usprawnienia obsługi klienta: mniej niż połowa przedsiębiorstw użyteczności publicznej używa inteligentnych sieci energetycznych do wysyłania alertów lub wprowadzania innych usprawnień w zakresie bezpośredniej obsługi klienta.
* Luki w kwalifikacjach w zakresie wielkich zbiorów danych: 62% ankietowanych deklaruje, że w ich przedsiębiorstwach występują luki w kwalifikacjach w zakresie wielkich zbiorów danych; do tych respondentów należą również osoby, które stwierdziły, że ich zakłady są przygotowane na napływ danych z inteligentnych sieci energetycznych.
* Potencjał chmury: dwa na trzy przedsiębiorstwa użyteczności publicznej rozważa wykorzystanie rozwiązań opartych na chmurze do zarządzania danymi z inteligentnych sieci energetycznych oraz ich analizy, ale tylko 26% rzeczywiście wdraża lub utrzymuje takie rozwiązanie lub ma konkretne plany z tym związane.
* Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej wierzą w moc narzędzi analitycznych: 70% przedsiębiorstw użyteczności publicznej spodziewa się, że analiza predykcyjna pomoże im w ochronie przychodów, a 61% oczekuje, że obniży ona koszty utrzymania aktywów.
"Nasze nowe badanie pokazuje, że obecnie więcej przedsiębiorstw użyteczności publicznej jest w pełni przygotowanych na napływ wielkich zbiorów danych z inteligentnych sieci energetycznych niż w roku ubiegłym, ale większość z nich wciąż nie czerpie korzyści biznesowych z gromadzonych informacji. Najnowocześniejsze podmioty z tej branży przekształcają się w przedsiębiorstwa bazujące na danych, aby szybciej wykorzystywać możliwości Big Data oraz narzędzi analitycznych do poprawy obsługi klienta i efektywności operacyjnej" - powiedział Rodger Smith, wiceprezes Oracle, szef działu Oracle Utilities.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Oracle
|
Komentarze (0)