Firma » Finanse

Załatw profesjonalnie: najtańszy kredyt hipoteczny

Załatw profesjonalnie: najtańszy kredyt hipoteczny
Zobacz więcej zdjęć »
Wybranie odpowiednio taniej i dopasowanej na miarę finansową klienta oferty kredytu hipotecznego na zakup lub budowę domu niejednej osobie przysparza ogromnych problemów. Nierzetelne i nieumiejętne, podejście do procedur bankowych osób zainteresowanych wzięciem kredytu hipotecznego kończy się klapą.

>>> Konkurs na najtańszy kredyt hipoteczny

Przed wybraniem banku i tym samym jego propozycji sfinansowania poprzez kredyt hipoteczny zakupu pierwszego w życiu mieszkania na własność, większa część osób posiada już informacje i wiadomości z tej dziedziny. Zostały one pozyskane z ogólnie dostępnych źródeł: gazety, interent, telewizja oraz inne media. Ułatwiają one przede wszystkim wybór oferty banku, który proponuje najtańszy kredyt hipoteczny poprzez obniżoną marżę własną, odstąpienie od prowizji, co ma wpływ na fazę końcową, czyli wysokość raty miesięcznej, jaką przyjdzie spłacać kredytobiorcy.

To na tej podstawie w pierwszej fazie selekcji zostają wyłonione banki – kredyty hipoteczne, które przejdą do kolejnego etapu „konkursu” organizowanego przez każdą osobę zainteresowaną kredytami na zakup nieruchomości.

Wybór odpowiednio taniego i zarazem dobrego kredytu hipotecznego oraz zapoznanie się z najnowszymi promocjami, jakie organizują banki w segmencie kredytów na zakup mieszkania, ułatwiają kalkulatory kredytów hipotecznych, kalkulatory zdolności kredytowej, porównywarki, rankingi organizowane przez branżowe czasopisma oraz kompletne zestawienia ze szczegółowymi opisami włącznie jak to jest przedstawione na stronie kredyty hipoteczne.

>>> Eliminacje klientów prowadzone przez banki

Natomiast w kolejnej rundzie już po spotkaniu z doradcą kredytowym zaczynają się eliminacje, które tym razem przeprowadzają banki. Zaczynają od sprawdzenia zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Tutaj pod uwagę brane są wszystkie dochody oraz obciążenia finansowe budżetu domowego, o których klienci, czasem zapominają poinformować bank przed sprawdzeniem zdolności kredytowej. Zadłużenia na kratach kredytowych a nawet krótkoterminowe kredyty gotówkowe negatywnie wpływają na jej wysokość, obniżając ją. Bank z pewnością dowie się o każdym długu, każdej pożyczce, nawet tej, która nie była spłacana terminowo, poprzez Biuro Informacji Kredytowej! Dlatego też należy udzielać prawdziwych informacji o stanie własnych finansów podczas przeprowadzania badania wysokości zdolności kredytowej, która ustali o jak wysoką kwotę kredytu hipotecznego będziemy mogli się ubiegać.

Brak kompletu dokumentów oraz nieprawdziwe informacje zwłaszcza w wysokości osiąganych dochodów znacznie wydłużają czas rozpatrywania wniosków o kredyt i automatycznie zamyka niejednej osobie drogę do własnego „M”.

Jednym z równie częstych błędów popełnianych przez nieświadome tego osoby, ubiegające się o kredyt na zakup nieruchomości, jest równoczesne składanie wniosków do kilku banków na raz. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy kredytowego, który w swojej „teczce” kredytów hipotecznych posiada oferty z większości banków. Zbyt duża ilość zapytań do BIK o tą samą osobę przez różne banki w krótkich terminach zmniejszy wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy.

Duża konkurencja banków w tym segmencie kredytowym ma wpływ na obniżanie się marż, co zauważone zostało przez osoby zainteresowane kredytami hipotecznymi. Niższe marże to wzrost sprzedaży kredytów mieszkaniowych, jaki jest odnotowywany przez banki proponujące coraz to nowsze, tańsze rozwiązania finansowe zmierzające do jednego celu – zakupu mieszkania.

Wraz z kredytami hipotecznymi zmiany wprowadzane są w pochodnym produkcie, jakim są pożyczki hipoteczne, udzielane pod zastaw nieruchomości bez konieczności określania celu, na jaki zostanie wydana pożyczona gotówka. W szczególności: podwyższenie procentowe dostępnej kwoty pożyczki hipotecznej w odzwierciedleniu do wartości nieruchomości, która będzie stanowiła zastaw pożyczki, pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie potencjału finansowego, jakie daje własna nieruchomość.

Do tej pory standartowo pożyczki hipoteczne udzielane było, maksymalnie do 60% wartości nieruchomości a obecnie można znaleźć banki, które podwyższyły wskaźnik o kolejne 10 punktów a więc do 70% wartości nieruchomości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o zarobkach
http://www.get-money.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »