Dom » Budownictwo

Zanim przyjdą mrozy..

Zanim przyjdą mrozy..
Zobacz więcej zdjęć »
Wciąż możemy cieszyć się słoneczną pogodą, ale na termometrze raczej nie zobaczymy już trzydziestu kilku kresek, a wieczory są chłodne. To niezawodny sygnał, że powoli, ale nieubłaganie zbliża się jesień. Czy nasze domy są właściwie przygotowane na jej nadejście?

Każdemu z nas zdarzało się wracać do domu wśród zacinającego deszczu lub przeszywającego mrozu. Z nadzieją myślimy wtedy o przekroczeniu progu, za którym otuli nas komfortowe ciepło.

Niestety rzeczywistość bardzo często rozmija się z tym wyobrażeniem. Temperatura w środku może do złudzenia przypominać tą na dworze. Wtedy pozostaje tylko odkręcić kaloryfer, przykryć się kocem i potulnie czekać aż w naszym wnętrzu zrobi się przyjemniej. Nie musimy być jednak zdani na łaskę i niełaskę instalacji grzewczej. Wystarczy, że uzupełnimy ją o inteligentny sterownik temperatury.

Ciepło już od progu

Dzięki sterownikowi ciepło pojawia się zawsze wtedy kiedy chcemy, w optymalnym, wybranym przez nas natężeniu. Za pomocą kilku prostych kliknięć wybieramy odpowiedni program, a instalacja grzewcza zachowa się tak jak jej podyktuje to niewielkie urządzenie. W środę wracasz po siedemnastej, ale za to w sobotę nie ma Cię aż do nocy? To nie problem. Możesz wybrać ustawienie, dzięki któremu po przyjściu z pracy, od progu powita Cię miłe ciepło, a na weekendowy dzień ustawić tryb ekonomiczny, tak aby kaloryfery rozgrzały dom w sam raz na Twój późny powrót. SALUS 091 RF, firmy Salus Controls posiada aż dziewięć niezależnych programów umożliwiających dostosowanie temperatury wnętrza do preferencji i trybu życia domowników. Komunikuje się z piecami grzewczymi lub klimatyzatorami za pomocą fal radiowych. W odróżnieniu od konkurencyjnych urządzeń, pracuje na stabilnej częstotliwości 868 MHz, gwarantującej odporny na zakłócenia sygnał.

Więcej ciepła, niższe rachunki

Koszt sterownika to wydatek rzędu kilkuset złotych, a korzyści płynące z jego posiadania są wyjątkowo kuszące. W domu może być ciepło dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Natomiast rachunki za prąd mile Cię zaskoczą. -Nasze sterowniki pozwalają obniżyć zużycie energii nawet do 30% - mówi Paweł Kulpa, odpowiedzialny za markę Salus Controls.- Są też wyjątkowo proste w obsłudze - dodaje. SALUS 091 RF posiada wyraźny wyświetlacz LCD, a ustawienia zmienia się w nim za pomocą nieskomplikowanych przełączników. Zamiast mozolnego wprowadzania danych, w kilka chwil możemy cieszyć się z indywidualnie dopasowanego, tygodniowego cyklu. Dlatego jeszcze przed nadejściem jesiennej słoty i mroźnej zimy warto zdecydować się na instalację sterownika. Uchroni to nas przed nieprzyjemnymi sytuacjami, gdy zziębnięci czy przemoczeni wchodzimy do domu i od razu orientujemy się, że trafiliśmy „z deszczu pod rynnę".

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Intro Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »