Dom » Wnętrza

Zanim zaplanujesz remont kuchni, poznaj trendy na 2015 rok

Zanim zaplanujesz remont kuchni, poznaj trendy na 2015 rok
Zobacz więcej zdjęć »
Modern traditional style czyli nowoczesna tradycja – to nie oksymoron, tylko nazwa jednego z najciekawszych i najbardziej wpływowych trendów w aranżacji kuchni na 2015 rok. Podpowiadamy, czym będzie się charakteryzował i jak nowocześnie urządzić kuchnię.

Mix stylów – max efektów

Nowy trend w aranżacji wnętrz kuchennych to kompromis pomiędzy nowoczesnym, minimalistycznym stylem, w którym dominuje przejrzystość i surowa forma, a klasyczną, tradycyjną koncepcją aranżacji pomieszczeń urządzonych w duchu przytulnego i swobodnego klimatu. Najnowsze trendy pokazują, że przy zachowaniu minimalizmu, pomieszczeniu dobrze zrobi odejście od ascetycznej formy na rzecz elementów wnoszących ciepłą atmosferę. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie materiałów – drewna ze stalą nierdzewną lub drewna z marmurem. W takim wnętrzu szklane i chromowane elementy warto zamienić na te wykonane ze szczotkowanego niklu. Jeśli chodzi o dodatki, to świetnie pasują te o niebanalnych kształtach, w kolorze ciemnego brązu lub czerni.

AGD nie tylko użytkowe

Do łask wracają nieco bardziej klasyczne meble, natomiast sprzęt AGD powinien być nowoczesny, technologicznie zaawansowany i funkcjonalny. Minęły czasy, w których sprzęt AGD miał jedynie spełniać swoje funkcje – gotować, zmywać, oczyszczać. Stajemy się coraz bardziej wymagający, jeśli chodzi o wzornictwo, formę i kolorystykę urządzeń montowanych w naszych kuchniach. W zależności od wystroju pomieszczenia, wybieramy urządzenia wyróżniające się konkretnym stylem – klasycznym, minimalistycznym czy glamour. Z kolei producenci okapów sięgają coraz dalej – wykorzystanie materiałów służącego do budowy jachtów czy pokrycie konkretnego modelu lakierem transparentnym – to dopiero początek designerskich rozwiązań, które wkraczają do kuchni. W odniesieniu do okapów kuchennych tradycja to funkcjonalność urządzeń, z kolei nowoczesność to minimalistyczna forma i wysoka jakość materiałów. Do wyboru mamy zarówno okazałe dzieła sztuki użytkowej, jak również modele, których zadaniem jest spełnianie swojej roli poza zasięgiem linii wzroku   – radzi Kamil Machura, ekspert marki Ciarko Design.

Technologia przyszłości

Z roku na rok przywiązujemy także coraz większą wagę do funkcjonalności pomieszczenia. Obok optymalnego wykorzystania kuchennej przestrzeni, nacisk położony jest na nowoczesny, technologicznie zaawansowany sprzęt AGD, który ma dostosowywać się do preferencji użytkowników. Inteligentne AGD przestaje być tylko futurystyczną wizją. Jako producent okapów kuchennych coraz większą uwagę przywiązujemy nie tylko do wzornictwa, ale również zastosowanej technologii, która ma za zadanie maksymalnie zwiększać komfort użytkowników – przekonuje ekspert marki Ciarko Design. Okapy kuchenne sterowane za pomocą specjalnej aplikacji w smartfonie czy zmniejszenie poboru energii elektrycznej przy zachowaniu dużej wydajności – to tylko niektóre z rozwiązań, które już teraz funkcjonują w nowoczesnych kuchniach – dodaje na koniec.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SferaGroupPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »