Dom » Budownictwo

ŻARÓWKI NA WAGĘ ZLOTA

Wymiana żarówek na LED może przyczynić się do znacznej oszczędności w domowym budżecie – jedna LED działa przez ok 20 000 godzin lub ok. 3 godz. dziennie przez 20 lat.

Każdy może zmniejszyć koszty eksploatacyjne w swoim domu!  Na wagę złota może okazać się wymiana wszystkich żarówek: tradycyjnych, halogenowych oraz energooszczędnych na nowe żarówki LED, czyli takie których źródło światła oparte jest na diodach elektroluminescencyjnych. Takie źródło światła starcza na lata – LED działa przez ok 20 000 godzin lub ok. 3 godz. dziennie przez 20 lat. Żarówki takie dostępne są na polskim rynku m.in. w sieci Jula.

W porównaniu z innymi żarówkami, tymi energooszczędnymi, czy szczególnie ze starymi tradycyjnymi, żarówki LED mają wiele zalet, przede wszystkim jednak pozwalają na znaczne obniżenie rachunków za energię  – mówi Johan Dahlström, kierownik działu CSR w szwedzkiej centrali firmy Jula.

Żarówkę LED różni się od pozostałych kilka szczegółów np. ma dłuższą żywotność, zapala się natychmiast, nie zawiera rtęci, emituje światło lepszej jakości, a także mniej nagrzewa się, dzięki czemu nadaje się do artystycznych lamp czy instalacji. Ponadto LED składa się z jednej lub kilku diod, które emitują światło.

Jula przekształca cały asortyment żarówek, aby móc zaoferować odpowiednie produkty.

Główny cel naszych działań to promowanie nowej technologii, tak aby za trzy lata używano wyłącznie żarówek LED. Chodzi o to, aby uzmysłowić klientowi, że technologia LED jest już dziś na tyle rozwinięta, że nie widać różnicy pomiędzy żarówką LED a dawną żarówką tradycyjną. Dzięki nowemu asortymentowi firmy Jula każdy Klient ma wybór i nie musi kupować żarówek energooszczędnych – mówi Fredrik Bohman, kierownik produktu.

Już w 2009 roku Jula dokonała pierwszego większego przeglądu asortymentu żarówek.  Wówczas w miejsce starych tradycyjnych żarówek pojawiły się energooszczędne. Teraz historia się powtarza i przyszła pora na LED – technologię, która szybko się rozwinęła w krótkim czasie. Dziś żarówki LED przekonują estetycznym wykonaniem, lepszą wydajnością i znacznie niższymi cenami niż zaledwie kilka lat temu.

***

Jula to szwedzka sieć multimarketów, w której zaopatrują się przede wszystkim osoby aktywnie zajmujące się majsterkowaniem. W sklepach JULA Klienci znajdą wszystko co jest potrzebne do renowacji m.in.: domu, ogrodu czy garażu. Ponadto w asortymencie JULA znajdą się produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz wiele akcesoriów dla osób, aktywnie spędzających czas m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze. Jula to sklepy dla praktycznie myślących klientów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Inmedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »