Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Zarządzanie nieruchomościami - dla kogo powstał ten kierunek studiów podyplomowych?
Zobacz więcej zdjęć » |
Obecnie osoby odpowiedzialne za zarządzanie nieruchomościami muszą wyróżniać się wszechstronną wiedzą. Słuchacze studiów podyplomowych na tym kierunku realizują zagadnienia z dziedziny ekonomii, prawa i finansów.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jak wyglądają studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami?
Studia podyplomowe na tym kierunku mają profil praktyczny. Realizowany w toku nauczania program pozwala na przygotowanie do samodzielnego wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości. Ten kierunek studiów podyplomowych łączy w sobie interdyscyplinarne podejście do rynku nieruchomości z kompleksową obsługą klientów podczas pośrednictwa i obrotu nieruchomościami. Zajęcia na tym kierunku mogą obejmować:
-
procedury związane z rzeczoznawstwem majątkowym,
-
prezentację nieruchomości,
-
symulacje różnego rodzaju transakcji,
-
mechanizmy rynku nieruchomości,
-
opracowywanie dokumentacji,
-
uwarunkowania ekonomiczne i prawne dotyczące nieruchomości,
-
elementy obsługi klienta.
Do kogo skierowane są studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami?
Słuchaczem może zostać absolwent studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich. Kierunek jest dedykowany osobom pragnącym znaleźć zatrudnienie w sektorze nieruchomości lub osób zajmujących już stanowisko w tej branży. Oprócz tego skorzystać z nich mogą pracownicy jednostek samorządu terytorialnego, zarządzający nieruchomościami o charakterze usługowym, właściciele nieruchomości oraz developerzy. Studia podyplomowe świetnie przygotowują do pracy na stanowisku zarządcy nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.
Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu studiów podyplomowych
Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami zdobywa wiedzę i umiejętności społeczne, które są wymagane do prowadzenia działalności gospodarczej lub zatrudnienia w firmach zarządzających nieruchomościami. Ukończenie tych studiów umożliwia mu:
-
rozpoznawanie czynników strategicznych i ich oddziaływania na zarządzane nieruchomości,
-
przygotowywanie planów zarządzania uwzględniających kwestie finansowe, prawne, techniczne i środowiskowe,
-
łączenie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności operacyjnych.
Absolwent studiów podyplomowych jest gotowy do podjęcia zatrudnienia jako agent nieruchomości lub zarządca nieruchomości. Może zajmować stanowiska w spółdzielniach, wspólnotach mieszkaniowych czy wydziałach administracji nieruchomościami.
Kto może skorzystać z oferty studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami - Property Management?
Studia podyplomowe na kierunkuZarządzanie Nieruchomościami - Property Management w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie skierowane są nie tylko do właścicieli obiektów oraz zarządców nieruchomości. Mogą z nich skorzystać także deweloperzy, inwestorzy, architekci, inżynierowie i projektanci. Warunkiem rozpoczęcia kształcenia na studiach podyplomowych jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia.
Jak wygląda program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami w Warszawie?
Studia w WSEiZmają charakter niestacjonarny i obejmują 2 semestry. Zajęcia na tej warszawskiej uczelni prowadzi wykwalifikowana kadra praktyków z Urzędu Dozoru Technicznego i Samorządu Zawodowego Zarządców Nieruchomości. Wykładowcami są również przedstawiciele instytucji naukowych i uczelni wyższych, którzy chętnie dzielą się ze słuchaczami zdobytą z biegiem lat wiedzą i doświadczeniem. Studia podyplomowe umożliwiają uzyskanie wiedzy oraz specjalistycznych kompetencji niezbędnych do racjonalnego zarządzania nieruchomościami, a dodatkowo przygotowują do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Słuchacze kształcą się w zakresie przygotowywania procedur pozyskiwania nieruchomości oraz czynności potrzebnych do zawarcia transakcji. Potrafią odpowiednio korzystać z powierzonej dokumentacji. Edukacja obejmuje zagadnienia z różnych dziedzin, m. in. architektury i urbanistyki, projektowania, materiałoznawstwa, budownictwa czy ekonomii.
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)