Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Zarządzanie nieruchomościami - dla kogo powstał ten kierunek studiów podyplomowych?

Zarządzanie nieruchomościami - dla kogo powstał ten kierunek studiów podyplomowych?
Zobacz więcej zdjęć »
Odpowiednie zarządzanie nieruchomościami wpływa na ich wizerunek, ale niejednokrotnie może także podnosić ich wartość. Studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami służą poszerzeniu kompetencji osób, które aktualnie zajmują się tym zagadnieniem.

Obecnie osoby odpowiedzialne za zarządzanie nieruchomościami muszą wyróżniać się wszechstronną wiedzą. Słuchacze studiów podyplomowych na tym kierunku realizują zagadnienia z dziedziny ekonomii, prawa i finansów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Jak wyglądają studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami?

Studia podyplomowe na tym kierunku mają profil praktyczny. Realizowany w toku nauczania program pozwala na przygotowanie do samodzielnego wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości. Ten kierunek studiów podyplomowych łączy w sobie interdyscyplinarne podejście do rynku nieruchomości z kompleksową obsługą klientów podczas pośrednictwa i obrotu nieruchomościami. Zajęcia na tym kierunku mogą obejmować:

  • procedury związane z rzeczoznawstwem majątkowym,

  • prezentację nieruchomości,

  • symulacje różnego rodzaju transakcji,

  • mechanizmy rynku nieruchomości,

  • opracowywanie dokumentacji,

  • uwarunkowania ekonomiczne i prawne dotyczące nieruchomości,

  • elementy obsługi klienta.Do kogo skierowane są studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami?

Słuchaczem może zostać absolwent studiów licencjackich, magisterskich lub inżynierskich. Kierunek jest dedykowany osobom pragnącym znaleźć zatrudnienie w sektorze nieruchomości lub osób zajmujących już stanowisko w tej branży. Oprócz tego skorzystać z nich mogą pracownicy jednostek samorządu terytorialnego, zarządzający nieruchomościami o charakterze usługowym, właściciele nieruchomości oraz developerzy. Studia podyplomowe świetnie przygotowują do pracy na stanowisku zarządcy nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych.Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu studiów podyplomowych

Absolwent studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami zdobywa wiedzę i umiejętności społeczne, które są wymagane do prowadzenia działalności gospodarczej lub zatrudnienia w firmach zarządzających nieruchomościami. Ukończenie tych studiów umożliwia mu:

  • rozpoznawanie czynników strategicznych i ich oddziaływania na zarządzane nieruchomości,

  • przygotowywanie planów zarządzania uwzględniających kwestie finansowe, prawne, techniczne i środowiskowe,

  • łączenie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności operacyjnych.

Absolwent studiów podyplomowych jest gotowy do podjęcia zatrudnienia jako agent nieruchomości lub zarządca nieruchomości. Może zajmować stanowiska w spółdzielniach, wspólnotach mieszkaniowych czy wydziałach administracji nieruchomościami.Kto może skorzystać z oferty studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami - Property Management?

Studia podyplomowe na kierunkuZarządzanie Nieruchomościami - Property Management w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie skierowane są nie tylko do właścicieli obiektów oraz zarządców nieruchomości. Mogą z nich skorzystać także deweloperzy, inwestorzy, architekci, inżynierowie i projektanci. Warunkiem rozpoczęcia kształcenia na studiach podyplomowych jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów I lub II stopnia.Jak wygląda program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami w Warszawie?

Studia w WSEiZmają charakter niestacjonarny i obejmują 2 semestry. Zajęcia na tej warszawskiej uczelni prowadzi wykwalifikowana kadra praktyków z Urzędu Dozoru Technicznego i Samorządu Zawodowego Zarządców Nieruchomości. Wykładowcami są również przedstawiciele instytucji naukowych i uczelni wyższych, którzy chętnie dzielą się ze słuchaczami zdobytą z biegiem lat wiedzą i doświadczeniem. Studia podyplomowe umożliwiają uzyskanie wiedzy oraz specjalistycznych kompetencji niezbędnych do racjonalnego zarządzania nieruchomościami, a dodatkowo przygotowują do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Słuchacze kształcą się w zakresie przygotowywania procedur pozyskiwania nieruchomości oraz czynności potrzebnych do zawarcia transakcji. Potrafią odpowiednio korzystać z powierzonej dokumentacji. Edukacja obejmuje zagadnienia z różnych dziedzin, m. in. architektury i urbanistyki, projektowania, materiałoznawstwa, budownictwa czy ekonomii.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »