Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Zaskórniki i inne objawy trądziku – zapobieganie

Zaskórniki i inne objawy trądziku – zapobieganie
Zobacz więcej zdjęć »
Zaskórniki to częsty problem skórny oraz główny objaw trądziku zaskórnikowego, który może uprzykrzać życie wielu osobom, zarówno tym w okresie dojrzewania, jak i dorosłym. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się zaskórników oraz jakie kosmetyki, w tym krem na trądzik, będą w tym celu pomocne.


Zaskórniki – uciążliwy problem nastolatków i dorosłych

Z zaskórnikami przede wszystkim mają do czynienia osoby posiadające cerę mieszaną, tłustą oraz trądzikową. Choć zaskórniki są bardzo niewielkie i zazwyczaj widoczne dopiero z bliskiej odległości, mogą ulegać poważnym nadkażeniom przez bakterie obecne na skórze i tym samym prowadzić do powstawania zmian trądzikowych, które będą wyjątkowo trudne do usunięcia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zaskórniki powstają przede wszystkim na skutek nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Powstający w nadmiarze łój łączy się z martwymi komórkami naskórka, a także licznymi zanieczyszczeniami obecnymi na skórze. To z kolei powoduje, że ujścia gruczołów łojowych zostają zablokowane, a w ich miejscu pojawiają się zaskórniki. Możemy podzielić je na zaskórniki zamknięte (przybierające formę niewielkich, białawych grudek) oraz otwarte, mające postać charakterystycznych czarnych kropek potocznie nazywanych wągrami.Trądzik zaskórnikowy

Jeśli na swojej twarzy, a w szczególności w okolicach czoła, nosa i brody zauważasz zaskórniki, to znak, że możesz mieć do czynienia z trądzikiem zaskórnikowym. To najłagodniejsza odmiana tej choroby skóry i stosunkowo łatwa do wyleczenia. Zazwyczaj występuje u nastolatków na skutek zachodzących zmian hormonalnych, jednak obecnie coraz częściej jest zauważalna również u osób dorosłych.

Wpływ na zaskórniki i trądzik u osób dorosłych ma przede wszystkim styl życia, nieodpowiednia dieta, a także palenie papierosów i częste spożywanie alkoholu. Oprócz tego trądzik zaskórnikowy mogą powodować niektóre kosmetyki do makijażu, a także niewłaściwa pielęgnacja skóry.Jak zapobiegać zaskórnikom?

Aby skutecznie pozbyć się zaskórników, a także zapobiegać ich nawrotom, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na pielęgnację skóry twarzy. W tym celu należy zaopatrzyć się w delikatny żel oczyszczający, tonik pozbawiony alkoholu oraz krem na trądzik. Wybierając kosmetyki do cery trądzikowej, należy mieć na uwadze to, że powinny być przede wszystkim pozbawione mydła, alkoholu oraz pozostałych substancji, które mogą potencjalnie wysuszać skórę. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki, w tym krem na trądzik, mogą spowodować pogorszenie stanu naszej skóry.

Jaki powinien być idealny krem na trądzik? Przede wszystkim powinien:

  • hamować nadmierne wydzielanie sebum;
  • normalizować pracę gruczołów łojowych;
  • regulować rogowacenie naskórka;
  • łagodzić stany zapalne;
  • zmniejszać zaczerwienienia skóry;
  • wspomagać proces gojenia skóry;
  • wykazywać działanie antybakteryjne;
  • posiadać lekką konsystencję;
  • wykazywać działanie nawilżające.

Nawilżenie skóry w przypadku leczenia trądziku ma bardzo duże znaczenie i pomaga zachować właściwą równowagę zapobiegając jej przesuszeniu, szczególnie jeśli w leczeniu trądziku stosuje się leki przeciwtrądzikowe, np. na bazie retinoidów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »