Dom » Budownictwo
Zastosowanie płyt wermikulitowych
Zobacz więcej zdjęć » |
Płyty wermikulitowe są mocniejsze niż te z włókien ceramicznych ale mimo to można poddawać je obróbce mechanicznej przy użyciu narzędzi do drewna.
Płyty wykonane z wermikulitu możemy stosować jako wyłożenie pieców i palenisk. Nie zawierają azbestu ani włókien ceramicznych, są materiałem niepalnym (klasa A1) o wysokiej odporności temperaturowej i łatwym do obróbki mechanicznej. Stanowią idealny element izolujący dzięki niskiemu współczynnikowi przewodności cieplnej, niskiej wadze i możliwości łatwej obróbki.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Płyty wermikulitowe mają dużą ilość różnych zastosowań. Są używane do izolacji urządzeń grzewczych w gastronomii, do izolacji bojlerów domowych, kominków czy pieców przemysłowych jako warstwa tylna izolacji cieplnej lub ogniowa. Wykorzystywany również jako element konstrukcyjny i izolacyjny przy drzwiczkach przeciwpożarowych oraz systemach ochrony przeciwpożarowej.
Przy konstrukcji kotłów wymagane jest zastosowanie materiałów izolacyjnych. Najlepszym materiałem jest płyta wermikulitowa która poprzez swoje parametry jest świetnym izolatorem, co powoduje zwiększenie temperatury wewnątrz paleniska dzięki czemu następuje szybsze podgrzewanie czynnika, zazwyczaj wody. Płyty z wemikulitu świetnie sprawdzają się również jako izolacja drzwiczek w kotłach, bądź jako deflektor umieszczony w niewielkiej odległości nad paleniskiem co spowalnia i kieruje strumień spalin na boki, przez co odbiór ciepła ze spalin jest lepszy. Chroni ona również płaszcz wodny kotła nad paleniskiem przed bezpośrednim działaniem płomienia. Wermikulit jako jeden z nielicznych materiałów izolacyjnych nadaje się do kontaktu bezpośredniego z ogniem.
Płyty wermikulitowe są odporne na temperatury nawet do 1400°C - sprawdź więcej informacji technicznych na stronie producenta - firmy Bauwer.com.pl
Nadesłał:
slawek
|
Komentarze (0)