Rozrywka i wypoczynek » Sport

Zbliżenia: Siostry Williams

Zbliżenia: Siostry Williams
Zobacz więcej zdjęć »
Początki późniejszej dominacji sióstr Williams to być może jedna z najciekawszych historii w dziejach sportu. Urodzone w skromnym otoczeniu współczesnej Ameryki, Venus i jej młodsza siostra Serena, spędziły setki godzin na korcie tenisowym w miejscowym parku.

Venus Ebone Williams urodziła się w 1980 roku w Lynwood w stanie Kalifornia. W zawodowym tenisie debiutowała w 1994 roku i już w swym pierwszym turnieju dotarła do II rundy. Od samego początku kariery zwracała uwagę swoją agresywną grą i atletycznym przygotowaniem. Pierwszy turniej wygrała w 1998 roku w Oklahoma City, a do 2005 roku miała już na koncie 32 wygrane, nie licząc 10 triumfów w deblu z młodszą siostrą Sereną.

Od 1998 do 2003 roku plasowała się w pierwszej dziesiątce rankingu WTA. Do końca 2010 Venus miała już na koncie 43 zwyciężone turnieje w grze pojedynczej, w tym pięciokrotnie Wimbledon, dwukrotnie US Open i jednokrotnie Australian Open. Ponadto w 2008 roku ustaliła nowy rekord prędkości zaserwowanej piłki w czasie Wimbledonu, piłka osiągnęła prędkość 208 km/h. Venus z 25 mln USD zajmuje drugie miejsce, zaraz po siostrze Serenie, na liście kobiet, które wygrały najwięcej pieniędzy w swojej sportowej karierze.

Serena Jameka Willimas urodziła się w 1981 roku w Saginaw w stanie Michigan. Od 1995 roku jest profesjonalistką. Jest szóstą tenisistką w historii, która równocześnie triumfowała w klasyfikacji singlistek jak i deblistek. Przez 15 lat zawodowej kariery udało jej się wygrać 37 razy turnieje WTA, w tym 13 razy wielkoszlemowe. Z siostrą, łącznie 19 razy, wygrała zawody w grze podwójnej. Cierpliwie i z mozołem budowały swoją formę, zdobywały umiejętności, dzięki którym później dominowały w kobiecym tenisie. Bardzo długo ich trenerem był ojciec Richard, a osobistą asystentką była ich starsza siostra Yetunde. W 2003 roku Yetunde została zastrzelona przez członka gangu. Zginęła, bo była świadkiem morderstwa i zgłosiła się na policję. Siostry, które żyły ze sobą bardzo blisko dotkliwie przeżyły tę bezsensowną śmierć. Seria sześciu filmów dokumentalnych oferuje niespotykaną możliwość przyjrzenia się z bliska ich niezwykłemu życiu zarówno na jak i poza kortem.

         Zapraszamy 15 stycznia o godzinie 20:00.                 

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia – to musi być ESPN Classic!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Shi events

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »