a

a

poprzedni następny

Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zdrowie na scenie

Zdrowie na scenie
Zobacz więcej zdjęć »
Mariaż kultury i promocji zdrowia w Katowicach…

Czasopismo Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia wraz z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach zadbają w nowym sezonie artystycznym o zdrowie widzów.
Dzięki podjętej współpracy, po wybranych spektaklach, goście teatru będą mogli uczestniczyć w krótkich, 20-minutowych wykładach omawiających najważniejsze kwestie związane z profilaktyką. Każdy z widzów otrzyma Kartę Zdrowia Pacjenta i dowie się m.in. jak z jej pomocą chronić i kontrolować swoje zdrowie.

Akcja prozdrowotna realizowana będzie w powiązaniu ze sztuką „5 razy Albertyna”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 30 września br. Kolejne realizowane będą cyklicznie, każdego miesiąca jesienno-zimowego sezonu artystycznego. Wykłady poprowadzi dr Michał Smołczyk, specjalista chorób wewnętrznych z Przychodni NZOZ KAMED S.A. w Katowicach. Sztuka „5 razy Albertyna” kierowana jest przede wszystkim do kobiet; tematyka wykładu zdrowotnego zostanie dopasowana do tej grupy audytorium.

W sztuce występuje sześć aktorek. Pięć z nich kreuje postać tytułowej Albertyny: Dorota Chaniecka, Barbara Lubos, Anna Kadulska, Ewa Leśniak oraz Stanisława Łopuszańska, legendarna aktorka Teatru Śląskiego. W roli siostry Madeleine, słuchaczki, do której Albertyna kieruje swój monolog wcieliła się Karina Grabowska. Spektakl jest polską prapremierą.

Udział w wykładzie, dla widzów spektaklu, jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma materiały informacyjne wraz z Kartą Zdrowia Pacjenta oraz możliwością aktywowania nowoczesnego e-konta zdrowia.

Organizatorem akcji jest czasopismo Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia. Patronat honorowy nad inicjatywą objęli między innymi: Wydział Zdrowia Publicznego Urzędu Miasta w Katowicach, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Fundacja „Gwiazda Nadziei”, Przychodnia NZOZ KAMED S.A. w Katowicach, Śląska Izba Aptekarska, Wydział Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katal

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »