Dom » Ogrody

Ze szlachetnością po drodze

Ze szlachetnością po drodze
Zobacz więcej zdjęć »
Płyty dekoracyjne BLUES z kolekcji „Ze szlachetnością po drodze” swój wygląd naturalnego kamienia zawdzięczają przede wszystkim szlachetnym kruszywom, z których zbudowana jest ich górna warstwa.

Kolor i wygląd powierzchni płyt BLUES jest ściśle związany z doborem  kruszywa wypełniającego górną warstwę produktu. Proces curlingu sprawia, że produkt do złudzenia przypomina granitowe i marmurowe płyty kamienne.

 

Klasyczna uroda

Płyty BLUES z kolekcji  „Ze szlachetnością po drodze” są oferowane w dwóch kolorach – jaśniejszym i subtelnie pastelowym marmurowym oraz grafitowym o nieco ciemniejszym szarym odcieniu. Obie barwy dostępne są w dwóch uzupełniających się wielkościach 40x40 cm oraz 40x60 cm, które to wymiary pozwalają na swobodne łączenie płyt ze sobą lub też z innymi produktami nawierzchniowymi, np. kostką płukaną.

 

-         Skromna paleta kolorów płyt BLUES z kolekcji „Z szlachetnością po drodze” umożliwia zachowanie spójności kolorystycznej kompozycji, gdyż dwie uzupełniające się naturalne barwy skał,  umiejętnie połączone pozwalają wyeksponować zalety otoczenia oraz ukryć jego wady. Nawierzchnia, na której zastosowano dwa uzupełniające się kolory, pozwala bowiem uzyskać efekt głębi, który można wykorzystać np. do optycznego powiększenia lub zmniejszenia zagospodarowywanego terenu – mówi Grzegorz Nowacki z firmy Buszrem.

 

Płyty BLUES jeszcze na etapie produkcji poddane są procesowi curlingowania, dzięki któremu zyskują nie tylko atrakcyjną wizualnie fakturę, ale też inne praktyczne cechy użytkowe.

 

-         Powierzchnia curlingowana jest przyjemnie wygładzona, a struktura płyt poddanych temu procesowi staje się bardziej spójna i poprzez uwidocznienie naturalnych  kamieni w górnej warstwie – bardzo atrakcyjna dla oka -  mówi Grzegorz. Nowacki

 

Uniwersalny charakter

Cechami użytkowymi charakteryzującymi produkty BLUES jest przede wszystkim odporność na uszkodzenia mechaniczne, antypoślizgowość oraz działanie czynników atmosferycznych, takich jak zmienne temperatury czy wilgoć. Stosowana technologia produkcji sprawia, że uzyskana przy wykorzystaniu płyt nawierzchnia jest bardzo spójna i jednolita, a jej stopień nasiąkliwości wodą wynosi poniżej 6%. Dzięki temu płyty są odporne na działanie niskich temperatur oraz zmiennej pogody tak charakterystycznej dla polskiego klimatu.

 

Z uwagi na swoją  grubość (38 mm) i parametry techniczne, płyty BLUES idealnie nadają się na trakty piesze. Wykorzystywane są głównie na tarasach i ścieżkach ogrodowych, ale też na bardziej wymagających przestrzeniach miejskich – placach, skwerach i pasażach handlowych.

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nota bene

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »