Motoryzacja » Samochody

Zespół Polestar Cyan Racing – cel na ten rok: tytuł Mistrza Świata WTCC

Zespół Polestar Cyan Racing – cel na ten rok: tytuł Mistrza Świata WTCC
Zobacz więcej zdjęć »
Po swoim debiutanckim sezonie, w którym wyniki zespołu Polestar Cyan Racing przerosły wszelkie oczekiwania i rozbudził apetyty na więcej w sezonie 2017 do stawki dołączy trzecie niebieskie Volvo S60 TC1.
Za kierownicą samochodów zasiądą też nowi kierowcy. Głównym celem zespołu jest tytuł Mistrza Świata.

Trzy elementy, które mają kluczowe znaczenie w osiągnięciu założonego celu to:
  • Doświadczeni kierowcy Thed Björk, Néstor Girolami i Nicky Catsburg
  • Zintensyfikowane prace badawczo-rozwojowe nad samochodem
  • Bardzo bogaty program testowy poza sezonem


Jesteśmy pewni siebie, świadomi naszych możliwości i naszych kierowców – Theda, Néstora i Nickiego. Jednak nie spodziewamy się, że walka w tym sezonie będzie łatwa. Konkurenci są mocni jak zawsze i mamy przed sobą wymagający sezon, jednak bez wątpienia mamy zamiar sięgnąć po tytuł mistrzowski –
powiedział Alexander Murdzevski Schedvin, szef działu motorsportu w Polestar.

Czterokrotny mistrz STCC Thed Björk będzie kierowcą zespołu Polestar Cyan Racing. Thed bardzo mocno przyczynił się do rozwoju samochodu. Jest też kierowcą, który za kierownicą Volvo wygrał wyścig w Szanghaju w ubiegłym roku. Do Björka dołączy dwóch nowych kierowców.

Dwukrotny mistrz argentyńskiej serii Super TC 2000 Néstor Girolami, który w jednym wyścigu sezonu 2016 wystąpił za kierownicą Volvo. Dla zespółu był tak pozytwynym zaskoczeniem, że zarząd Polestar zdecydował o przyznaniu mu miejsca na cały sezon. Néstor uczestniczył także w programie testowym.

Zupełnie nowym kierowcą w zespole jest doświadczony holender Nicky Catsburg, który w serii WTCC startuje od 2015 roku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »