Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zespół policystycznych jajników, jak z nim żyć?

Zespół policystycznych jajników, jak z nim żyć?
Zobacz więcej zdjęć »
Zespół policystycznych jajników jest chorobą diagnozowaną od wielu lat. Niestety jak sama nazwa wskazuje zespól objawów towarzyszący tej dolegliwości, przed laty znacznie utrudniał pomoc kobietom zmagającym się z tym schorzeniem.

Obecnie lekarz ginekolog widząc podczas badania jajniki wypełnione torbielami, wstępnie wie, iż pacjentka cierpi na PCOS.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jakie działania podjąć gdy lekarz zdjagnozuje Ci PCOS?

Kobiety po zdiagnozowanym PCOS nie powinny przede wszystkim popadać w panikę. Zespół policystycznych jajników jest chorobą, z którą można żyć. Pierwszym krokiem powinna być rozmowa z lekarzem i zaplanowanie leczenia.

PCOS rozpoczyna się od zaburzenia gospodarki hormonalnej kobiety, a powstawanie torbieli w jajnikach, to tylko efekt.

Jeśli sama podejrzewasz, że chorujesz na PCOS

Nie zawsze zespół policystycznych jajników jest wykrywany przy okazji wizyty u lekarza ginekologa, zdarza się, że kobieta sama zaczyna zauważać zmiany w swoim ciele i podejrzewać chorobę. Oto najczęstsze objawy zaburzenia gospodarki hormonalnej, które mogą być bezpośrednio powiązane z PCOS:

  • owłosienie nietypowe dla kobiet (wąsik, ciemne włosy na klatce piersiowej, udach, plecach),

  • brak owulacji,

  • rzadkie i skąpe miesiączki,

  • nadwaga,

  • cukrzyca,

  • wysoki cholesterol,

  • trądzik.

 

Jeżeli pojawiają się takie objawy, warto umówić się na wizytę u endokrynologa, aby sprawdzić poziom hormonów we krwi oraz lekarza ginekologa, w celu ustalenia poprawności w funkcjonowaniu jajników.

Postępowanie choroby

Kobiety starające się o dziecko, które dotyka problem związany z niepłodnością z powodu zespołu policystycznych jajników, powinny podjąć leczenie. Pohamowanie rozwoju choroby jest możliwe tylko w przypadku regularnych konsultacji z lekarzem ginekologiem, który dobiera leczenie i monitoruje jego skuteczność.

Istnieją również naturalne metody hamujące rozwój PCOS i wspomagające działanie terapii zalecanej przez lekarza specjalistę. Doskonałym przykładem jest Inofem, czyli suplement diety zalecany przy zespole policystycznych jajników. W skład Inofemu wchodzi:

  • mio-inozytol - występuje naturalnie w organizmie człowieka i jest składnikiem błon komórkowych, wpływa na ich „wrażliwość" względem insuliny; mio-inozytol również poprawia jakość komórek jajowych i znacznie usprawnia pracę jajników.

  • Kwas foliowy - ta witamina występuje głównie w warzywach, jej niedobory wpływają negatywnie na metabolizm.

Regularna suplementacja Inofemem pomogła zajść w ciążę ponad trzem tysiącom kobiet (www.inofem.pl).

Dlaczego lekarze polecają terapię hormonalną?

Aby uniknąć dalszego rozwoju choroby należy na jakiś czas „uśpić" jajniki. Najskuteczniejszą metodą stosowaną w tym celu jest terapia antykoncepcyjna, która stabilizuje hormony i „oczyszcza" jajniki z powstałych torbieli. Brak jajeczkowania spowodowany stosowaniem środków antykoncepcyjnych jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania torbieli z jajników.

Jeśli nie chcesz zgodzić się na przyjmowanie hormonów

Wiele kobiet przyjmujących wcześniej leki hormonalne obawia się powrotu do kuracji. Jeśli Ty również masz z nimi niezbyt dobre doświadczenia, możesz zastosować preparaty naturalne lub niehormonalne w celach leczniczych. Istnieje wiele organicznych sposobów polegających na regularnym przyjmowaniu ziół lub innych preparatów, które można również wypróbować.

Należy jednak pamiętać, iż zespół policystycznych jajników nie jest wywoływany wcześniej stosowaną antykoncepcją.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Danutar

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »