Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Zielona Góra - miasto biznesu, turystyki i miejsce, gdzie działa nasze biuro tłumaczeń

Zielona Góra - miasto biznesu, turystyki i miejsce, gdzie działa nasze biuro tłumaczeń
Zobacz więcej zdjęć »
Nasze biuro tłumaczeń zdecydowało się na otwarcie osobnej podstrony dotyczącej działalności w Zielonej Górze. To nieprzypadkowy wybór - Zielona Góra to nie od dziś prężnie działające centrum biznesowe, przyciągające licznych inwestorów zagranicznych.

Dziś w artykule przybliżamy Zieloną Górę - miasto biznesu, miasto, w którym realizuje się tłumaczenia symultaniczne, ale i - cały czas niewystarczająco popularny - cel wycieczek turystycznych, zwłaszcza w okresie zblizającego się winobrania.

Historia miasta sięga XIV wieku, kiedy to Zielona Góra, w roku 1323, uzyskała prawa miejskie. Z 1561 roku pochodzi pierwsza znana mapa, na której pojawiła się nazwa - Grunberg. Historycznie i kulturowo miasto przez wieki było związane z Dolnym Śląskiem (leży na jego północnej granicy). Co ciekawe, Zielona Góra nie była częścią historycznej krainy Ziemi Lubuskiej.

Dziś to jedna z dwóch stolic województwa lubuskiego (siedziba urzędu marszałkowskiego województwa - z kolei Gorzów Wielkopolski jest siedzibą wojewody).

O wielowiekowej historii miasta przypominają liczne zabytki - zniszczenia wojenne były tu niewielekie i uchowała się niemalże cała przedwojenna zabudowa miejska. Warto wybrać się na Stare Miasto, jak i przespacerować się wzdłuż alei Niepodległości, by popodziwiać przewdwojenne wille. W centrum zobaczyć można Konkatedrę św. Jadwigi Śląskiej i Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej (charakterystyczny, z widoczną konstrukcją szachulcową).

Dzieciom spodobają się poszukiwania bachusków - tak jak we Wrocławiu krasnoludki, tak w Zielonej Górze rozlokowały się bachuski, strzeżące różnych ważnych miejsc i mające podobno przynosić szczęście. Wybór Bachusa nie jest tu przypadkowy - Zielona Góra to bowiem polska stolica wina, i jednocześnie najbardziej wysunięte na północ miejsce uprawy winorośli w Europie. Co roku świętowane jest tu Winobranie, a obchodom towarzyszy bogata oferta kulturalna. Jeśli chcemy wybrać się na Winobranie, warto zaplanować to odpowiednio wcześniej, gdyż miejsca w hotelach bywają zarezerwowne dużo wcześniej.

Podczas wydarzeń kulturalnych, ale i spotkań biznesowych towarzyszą często gościom z zagranicy tłumacze. Decyzja naszego biura, by zareklamować na portalu właśnie Zieloną Górę, to znów nie przypadek - tutaj oferujemy tłumaczenia konsekutywne, pisemne (te akurat można łatwo oferować przez Internet, na odległość :)) czy tłumaczenia symultaniczne. Zielona Góra to miejsce, do którego naprawdę warto się wybrać!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro Tłumaczeń Symultanicznie.PL - tłumaczenie symultaniczne i konsekutywne
http://symultanicznie.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »