Zdrowie » Uroda
Zielona kawa i kawa w ogóle - szkodzi czy pomaga w odchudzaniu?
Zobacz więcej zdjęć » |
Kawa jest zdrowa, choć może zaszkodzić w nadmiernych ilościach (jak wszystko zresztą) i jej właściwości są ściśle uzależnione od jakości.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Kawa a zdrowie
Kolejne badania potwierdzają pozytywny wpływ kawy na zdrowie i zaprzeczają domniemanym złym wpływom.
Wbrew temu, co zwykliśmy sądzić żadne badania nie potwierdziły tego, że kawa:
zwiększa ryzyko zachorowania na nadciśnienie,
zwiększa ryzyko zachorowania na choroby serca lub układu krwionośnego,
zwiększa ryzyko odwodnienia (np. w trakcie treningów),
może mieć jakikolwiek związek z chorobami przewlekłymi typu nowotwory czy tak powszechna w dzisiejszych czasach cukrzyca.
Coraz liczniejsze badania wskazują natomiast na pozytywny wpływ kawy na ludzki organizm. I tak wynika z nich, że:
kawa zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2,
może znacząco zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona (nawet o 80% – Journal of the American Medical Association),
może zmniejszać ryzyko zachorowania na raka prostaty oraz wątroby, nerek i okrężnicy,
kawa może też chronić przed wystąpieniem zaburzeń rytmu serca,
może zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób płuc,
może poprawiać pamięć i chronić przed chorobą Alzheimera,
może POMAGAĆ W ODCHUDZANIU – pod warunkiem, że jest dobra jakościowo i bez dodatków typu cukier, inne słodziki, mleko czy śmietanki.
Siłą kawy, jej największą zaletą jest to, że ziarna kawy są źródłami doskonale przyswajalnych i bardzo aktywnych przeciwutleniaczy pod postacią kwasu chlorogenowego i substancji nazywanych bioflawonoidami.
Kawa palona i zielona a odchudzanie
Zdania naukowców i w tym przypadku są podzielone, ale wystarczy, że przejrzysz wnioski z paru badań, a znajdziesz na pewno jedno potwierdzające pozytywny wpływ kawy na odchudzanie. Jeśli to Cię nie przekonuje zajrzyj na fora dla aktywnych sportowców. Przekonasz się, że praktycy, którym przecież zależy na formie, kondycji, braku tkanki tłuszczowej polecają picie kawy lub przyjmowanie ekstraktów z niej (w postaci tabletek, kapsułek, ew. różnego rodzaju kawowych / kofeinowych cukierków).
Kawa pomaga w odchudzaniu, bo energetyzuje (zielona kawa bardziej długofalowo), dostarcza wspomnianych wyżej przeciwutleniaczy, które mają pozytywny wpływ na procesy zachodzące w organizmie, a poza tym niektóre postaci kawy (zielona, szczególnie w kapsułkach), mogą wpływać na gospodarkę insuliną stopniowo redukując insulinoodporność. Jeśli chodzi o efekty odchudzania zieloną kawą - nie są one może zbyt imponujące, ale na pewno zauważalne.
Jeśli źle reagujesz np. na kofeinę albo nie lubisz kawy a chcesz posłużyć się nią w odchudzaniu, bo warto, wykorzystaj ekstrakt z zielonej kawy – działa jeszcze lepiej od naparu.
Komentarze (0)