Technologie » Telekomunikacja
Zielony mural realme oświetlany energią z paneli słonecznych na warszawskim Powiślu
Co więcej, nocą jest podświetlony za pomocą energii z paneli słonecznych. Namalowane hasło #TechnologicznyzNatury oddaje filozofię, która towarzyszyła twórcom flagowców realme, jak i charakter muralu znajdującego się na warszawskim Powiślu. Stworzenie projektu to jedno z działań marki wpisujących się w ogłoszoną na początku roku, zorientowaną na środowisko, strategię Leap to Greener.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
#TechnologicznyzNatury
realme to najszybciej rozwijający się producent smartfonów na świecie, a jednocześnie młoda marka, dla której aspekty, takie jak ochrona środowiska oraz wpływ na otaczający świat, mają kluczowe znaczenie. W efekcie wraz z końcem kwietnia marka zaprezentowała zielony mural na ul. Drewnianej 1 w Warszawie.
- Nasz mural na warszawskim Powiślu stanowi nie tylko reklamę produktu, z którego jesteśmy dumni. Jego produkcji, od początku do końca, towarzyszyła chęć podkreślenia naszego proekologicznego podejścia. Do jego stworzenia użyto specjalnej farby pochłaniającej smog, a światło, które w nocy będzie podkreślać obrys odznaczającego się ekologicznym designem realme GT 2 Pro, pobierane jest z paneli słonecznych - mówi Łukasz Łyżwa, dyrektor sprzedaży realme Polska.
realme zachęca do zobaczenia muralu, w dzień lub wieczorem, odwiedzając do 31 maja warszawskie Powiśle przy ulicy Drewnianej 1.
Wideo przedstawiające szczegóły dotyczące projektowania i tworzenia muralu można znaleźć tutaj.
Design zorientowany na środowisko
Wraz z kolejnymi premierami produktów realme udowadnia, że technologie i myślenie prośrodowiskowe mogą iść w ramię w ramię. Dobrym tego przykładem jest zaprezentowana w lutym flagowa seria realme GT 2 oraz jej inspirowany papierem design, współtworzony przez ikonę wzornictwa przemysłowego - Naoto Fukasawę.
Seria realme GT 2 to pierwsze smartfony z tylnym panelem wykonanym z biopolimeru, którego zastosowanie pozwoliło zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przy produkcji aż o 35,5 % (2,5 kg na każdy kilogram produkcji). Innowacyjność produktu jest widoczna również na poziomie opakowania wykorzystującego minimalną ilość plastiku - obniżoną z 21,7 do zaledwie 0,3 procent.
Ponadto, nowy flagowiec realme to pierwszy na świecie telefon, który otrzymał certyfikat zrównoważonego rozwoju TCO 9.0., przyznawany na podstawie analizy ponad 40 wskaźników. Poświadcza on spełnieniu odpowiednich kryteriów, jak również o społecznie odpowiedzialnym procesie produkcji realme oraz wszystkich dostawców firmy.
Inicjatywa „Duble zero”
realme dokłada również wszelkich starań, aby osiągnąć cel „Double zero”, czyli zerową emisję dwutlenku węgla w działalności firmy oraz zerową ilość odpadów na wysypiskach do 2025 roku. Aby go osiągnąć, z jednej strony realme zmniejszy emisję dwutlenku węgla i ilość odpadów generowanych w wyniku własnej działalności, z drugiej zaś znacznie zwiększy udział energii odnawialnej i zoptymalizuje cały proces zarządzania odpadami, aby poprawić poziom recyklingu.
Nadesłał:
Havas.PO
|
Komentarze (0)