Rozrywka » Turystyka

Złote lata turystyki krajowej

Złote lata turystyki krajowej
Zobacz więcej zdjęć »
Turystyka od wielu lat kojarzy się przede wszystkim z zagranicznymi podróżami do ciepłych, egzotycznych lub bogatych swoją historią i kulturą krajów. Ulubionymi kierunkami wyjazdów turystycznych Polaków już od jakiegoś czasu są kraje basenu Morza Śródziemnego, zwłaszcza Grecja, Egipt czy Tunezja.

Okazuje się jednak, że tym niewątpliwie atrakcyjnym kierunkom wyrasta powoli i dość niespodziewania konkurencja w postaci mniej lub bardziej znanych miejsc w Polsce. Czyżby nadciągały złote lata turystyki krajowej?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wyjeżdżamy na krócej, ale znacznie częściej

Krajowy ruch turystyczny szacowany jest obecnie na około 30 mln podróży odbywanych każdego roku. W porównaniu z ubiegłymi dziesięcioleciami wyjazdy te uległy zdecydowanemu skróceniu, jednocześnie zyskując znacznie na częstotliwości. Współcześnie mamy do czynienia ze zjawiskiem, które można określić mianem typowych wyjazdów weekendowych trwających od 2 do 5 dni. Należy jednak pamiętać, iż wyjazdy takie bywają przez turystów łączone w swoiste objazdy po kraju, podczas których zatrzymują się po 2 - 3 dni w wybranym regionie Polski, a następnie przenoszą do następnego. Te 2 - 3 dni z reguły w zupełności wystarczą do zapoznania się z najważniejszymi zabytkami lub z atrakcjami przyrodniczymi danego miejsca, a złożony z kilku takich mini wycieczek objazd może bardzo pomóc w pogłębieniu naszej wiedzy o kraju i dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

Interesuje nas przyroda, kultura regionu...

Badania wskazują, iż wybieramy krajowe oferty głównie ze względu na walory przyrodnicze oraz zwiększające się z każdym rokiem bogactwo imprez kulturalnych. Coraz częściej też pojawiają się propozycje spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i angażujący całe rodziny. Warto również zwrócić uwagę na rozwój produktów turystycznych, które jeszcze jakiś czas temu były w Polsce nie tylko obce, ale i w żaden sposób niekojarzone z naszym krajem. Przykładem tego może być np. enoturystyka, czyli turystyka związana z winem i miejscami jego wytwarzania, szczególnie prężnie rozwijająca się na południu Polski, gdzie od wielu już lat powstają niewielkie winnice i gdzie produkowane są bardzo ciekawe, lokalne gatunki win.

I dobre hotele

Oprócz szlaków winnych, powstają również szlaki kulinarne lub związane z odwiedzaniem różnego rodzaju targów. Oferta turystyki krajowej z każdym sezonem staje się coraz bogatsza, zarówno dzięki Funduszom Unijnym, jak i za sprawą rozbudowy bazy noclegowej. Poprzez inwestycje, jakie poczyniła w Polsce między innymi sieć hoteli Best Western - http://www.bestwestern.pl/, zwiększyła się nie tylko ilość miejsc noclegowych w poszczególnych miastach, ale również ich jakość, co szczególnie ucieszyło m. in. wymagających turystów biznesowych.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

blackppp

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »