Firma » Finanse

Złoto coraz wyżej

Złoto coraz wyżej
Zobacz więcej zdjęć »
Od 10 miesięcy złoto znajduje się w trendzie wzrostowym. Wiele czynników przemawia, że jego silna pozycja nie jest zagrożona.

Przez większość dni sierpnia jego cena utrzymywała się powyżej 940 dolarów za uncję. Jednak w ostatnich dniach złoto pokazało ponownie swoją siłę rozpoczynając pochód na coraz wyższe poziomy cenowe.  W ciągu dwóch dni jego cena zwyżkowała o 30 dolarów. W tym czasie dolar tracił na wartości.

Po wybiciu z trójkąta symetrycznego, jaki zaczął się kształtować w pierwszej połowie tego roku notowania kruszcu mogą dojść nawet do 1300 dolarów. Cena ta stanowiłaby zakończenie kształtującej się od początku ubiegłego roku odwróconej formacji „głowa i ramiona", z której wynika również podobny poziom ceny złota.
Byłby to poziom znacznie przewyższający tegoroczny szczyt z lutego wynoszący 1006,29 USD/oz.

Za wysokimi notowaniami złota przemawiają również fundamenty. Gospodarka światowa zaczyna odżywać a miliardy bez pokrycia wpompowane w systemy finansowe przyczynią się od ożywienia inflacji, której widmo przynosi z reguły wzrosty wartości złota.
Obecnie do osiągnięcia ceny 1000 dolarów za uncję brakuje kilkanaście dolarów. Poziom ten stanowi silną linię oporu.

Jan Mazurek

Główny AnalitykRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »