Firma » Biznes
Zmiany w systemie s24
Zobacz więcej zdjęć » |
Czym jest ten system? W jaki sposób ułatwia on życie przedsiębiorców? Jakie spółki możemy założyć za jego pośrednictwem?
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Zawiązanie oraz rejestracja spółki odbywa się za pośrednictwem systemu teleinformatycznego udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Sporządzając umowę spółki można skorzystać z zamieszczonego w systemie wzorca umowy - nie jest wymagany akt notarialny. Ważne jest, aby osoby chcące założyć firmę za pośrednictwem systemu S24 posiadały bezpieczny e-podpis lub podpis ePUAP.
Dla kogo S24?
System przeznaczony jest dla osób, które posiadają w nim aktywne konto, które jest udostępniane użytkownikowi tylko po uwierzytelnieniu. Przepisy mówią o tym, że do uwierzytelnienia wymagany jest podpis elektroniczny, bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu bądź przy wykorzystaniu profilu zaufanego ePUAP.
Umowa w systemie S24
Zawarcie umowy spółki związane jest z wymogiem podjęcia się dalszych czynności umożliwiających powstanie spółki. Zakładający spółkę zobligowany jest do złożenia wniosku o wpis do KRS. Wszystkie wnioski składane są za pośrednictwem formularzy udostępnionych w systemie. W kolejnym etapie dokumenty te zostają przesłane do sądu rejestrowego. Dużą zaletą jest to, że termin rozpatrzenia wniosku przez sąd rejestrowy ogranicza się do jednego dnia od daty wpływu dokumentu.
Spółki jawne i spółki komandytowe
Od stycznia 2015 roku rejestracja spółki w systemie S24 możliwa jest także dla spółki jawnej oraz komandytowej. Umowa spółki zawierana jest w systemie teleinformatycznym. Spółka komandytowa nie ma obowiązku zawierana umowy w formie aktu notarialnego. Wspólnicy muszą pamiętać o tym, że postanowień spółki nie da się modyfikować.
Wkłady wspólników mogą zostać wnoszone wyłącznie w formie pieniężnej.
Nowe przepisy od stycznia 2015 roku
Od stycznia 2015 w życie weszły zmiany w systemie s24, do których należą między innymi - rozszerzenie katalogu spółek, obniżenie opłat za rejestracje w KRS, skrócony termin istnienia spółki z o.o. S24 w organizacji do 7 dni.
Wprowadzenie systemu S24 umożliwia założenie spółek w ciągu 24 godzin bez wychodzenia z domu. Z systemu mogą korzystać zarówno obywatele polscy jak i cudzoziemcy. To ogromne ułatwienie, które minimalizuje ryzyko wystąpienia błędów. Z dnia na dzień rośnie liczba chętnych osób do założenia firmy za pomogą rozwiązania jakim jest S24. Decyzja o sposobie założenia własnej firmy zależy tylko i wyłącznie od przedsiębiorcy. Pamiętajmy jednak o tym, aby korzystać z bezpiecznych rozwiązań.
Nadesłał:
Konsultant_Finansowy
|
Komentarze (0)