Motoryzacja » Transport

Zobacz najsłynniejsze europejskie stadiony

Słynne „San Siro” czy Wembley nie tylko na szklanym ekranie. Poleć z Wrocławia i zobacz na żywo najpiękniejsze boiska piłkarskie Europy. Usiądź na trybunach, na których kibicuje się najlepszym drużynom.

Lubin pod względem sportowym ma się czym pochwalić - Dialog Arena na ponad 16 tys. miejsc robi wrażenie.

Jednak niemal każdy prawdziwy kibic marzy, by zobaczyć boiska, na których rozgrywane są światowej klas zawody piłkarskie. Jest to tym bardziej możliwe, że z wrocławskiego lotniska można dostać się do europejskich miast, które z takich sportowych obiektów słyną.

Wembley w Londynie

Kto przed oczami nie ma Polaków grających z drużyną angielską w 1974 roku na Wembley?  Sukcesy naszych piłkarzy można sobie przypomnieć siedząc na trybunach słynnego Wembley w Londynie.

- Pod londyńskim boiskiem zakopana jest kapsuła czasu, w której znajduje się między innymi fragment starej murawy, oraz nagranie finałowego meczu Mistrzostw Świata z 1966 roku - mówi Monika Półtorzycka-Jon specjalista ds. marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. – Zdjęcie na takim obiekcie z pewnością zajmie zaszczytne miejsce w albumie miłośnika piłki nożnej. Takiej fotografii pozazdrości każdy kibic, szczególnie podczas oglądania finału Piłkarskiej Ligi Mistrzów w 2011 roku właśnie na Wembley – dodaje.

Bilet na październikowy rejs do Londynu Luton z wrocławskiego lotniska w jedną stronę z bagażem podręcznym kupimy teraz za ok. 80 zł.

„San Siro” w Mediolanie

Stadio Giuseppe Meazza "San Siro" – to jeden z największych stadionów na świecie. Poleć do Mediolanu i powiedz „byłem na San Siro”! 
Obiekt imienia słynnego piłkarza Interu jest jednym z pięciu boisk ocenianych na 5 gwiazdek przez UEFA (najwyższa klasa). Pod południową trybuną znajduje się muzeum Interu i Milanu, na znak tego, że jest to boisko dwóch drużyn.

- Stadion ten zwany jest też La Scalą futbolu. Tu swoje pierwsze koncerty grali miedzy innymi: Bob Marley i Bruce Springsteen – mówi Monika Półtorzycka-Jon.- Z Portu Lotniczego Wrocław do Mediolanu Bergamo polecimy w każdy poniedziałek i piątek, odpowiednio o 13.30 i 15.50 – dodaje. Najtańszy bilet na październikowy lot do Mediolanu Bergamo wraz z bagażem podręcznym możemy kupić teraz za 90 zł.

Alianz Arena w Monachium

Stadion w północnej części Monachium uważany jest obok Wembley za jeden z najnowocześniejszych na świecie. Ma trzy poziomy trybun, a widoczność z każdego miejsca jest tak samo dobra. Lecąc do Monachium i oglądając stadion, można na własne oczy zobaczyć największą foliową konstrukcję świata. Dach Alianz Areny jest bowiem złożony z poduszek napełnionych powietrzem. W maju 2012 roku odbędzie się tam finał Piłkarskiej Ligi Mistrzów. – Do Monachium z wrocławskiego lotniska można polecieć codziennie. Miłośnicy sportowych obiektów nie powinni tego miejsca ominąć – dodaje Monika Półtorzycka-Jon.

Z kolei lecąc z wrocławskiego lotniska do Frankfurtu nad Menem, warto zwiedzić stadion Commerzbank Arena, na którym rozgrywane były Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1974 roku. Jest to stadion drużyny Eintracht Frankfurt. Ten obiekt również powinien znaleźć się na sportowej mapie kibica. Do tego miasta z Portu lotniczego Wrocław też można się dostać w każdy dzień tygodnia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Port Lotniczy Wrocław
http://www.airport.wroclaw.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »