Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Zostań trenerem personalnym - zapisz się na kurs w Warszawie, już od 20 lutego!

Zostań trenerem personalnym - zapisz się na kurs w Warszawie, już od 20 lutego!
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy z nas marzy o pracy która będzie sprawiała przyjemność, była naszą pasją, a dodatkowo też będzie atrakcyjne finansowo. Dla niektórych taki zajęciem może być właśnie zawód trenera personalnego.

Co zrobić aby zostać trenerem?

Najważniejszy jest odpowiedni kurs i szkolenie. Dają one uprawnienia do wykonywania tego zawodu nawet jeżeli nie posiadasz wykształcenia w tym kierunku. Wiele ofert takich kursów można znaleźć w Internecie, jednak nie wszystkie one dają nam realne uprawnienia, często są jedynie sposobem na wyłudzenie pieniędzy. Warto więc, sprawdzić czy zapisując się na dany kurs dostaniemy odpowiednie certyfikaty.

Co dalej?

Nie ma trenera personalnego bez klientów. Gdy już pozyskamy uprawnienia trenera personalnego i wchodzimy na rynek fitness to potrzebujemy klientów. Markę najlepiej budować na spektakularnych metamorfozach, jednak co w przypadku gdy dopiero zaczynamy? Dobrze jest od początku zadbać o PR. Spraw aby było o Tobie głośno. Bądź aktywny w mediach społecznościowych, Facebook, Youtube, Twitter to idealne miejsca do budowania wizerunku. Warto też posiadać własnego bloga, którego najlepiej prowadzić już wcześniej, można np. przedstawiać na nim własną metamorfozę.

Praca, „nie praca”?

Trener personalny to idealny zawód jeśli nie wyobrażasz sobie siedzenia za biurkiem 8h. Jedna z najważniejszych zalet są nienormowane godziny pracy. Sam ustalasz sobie grafik, oczywiście w porozumieniu z klientami. Jednak jest to świetna opcja jeśli np. studiujesz, pracujesz lub opiekujesz się dziećmi, a treningi mają być dodatkowym zajęciem. Ważne jest też, że w zależności od klientów, nie zawsze jest potrzeba spędzania  z nimi czasu na treningach. Czasem w zakres obowiązków trenera wchodzi jedynie nadzorowanie i regularne dostosowywanie treningów i diety do zmieniających się wraz z postępami wymagań klientów.

Ile trener powinien mieć lat?

Tak naprawdę jest to zawód dla ludzi w każdym wieku. Wiadomo, trzeba mieć skończone minimum 18 lat, jednak nie ważne czy jesteś studentem czy masz już stabilną pracę, rodzinę i dzieci, ważna jest kondycja fizyczna i chęć do pracy z ludźmi, reszty nauczysz się na kursie. Najważniejsze są chęci i pozytywne nastawienie, nie metryka. Jest to też dobra opcja np. dla byłych sportowców lub osób związanych ze sportem. Nawet jeśli nie uprawiałeś sportu zawodowo, ale nadal czujesz w sobie ducha sportu może warto rozważyć treningi personalne, nawet jako sposób na dodatkowy zarobek?

Jeżeli chcesz odmienić swoje życie i innych, oraz ruszyć nową ścieżką kariery, zapisz się kurs na trenera personalnego warszawa, który rozpoczyna się 14 listopada i będzie trwać przez 6 tygodni, do 10 stycznia 2016. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 536 111 123Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

semage

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »