Firma » Biznes

16. Dni Belgijskie dobiegły końca

13 spotkań biznesowych, kulturalnych i kulinarnych, setki uczestników to prawie 20 dni wielowymiarowego poznawania Belgii. Już po raz 16. Belgijska Izba Gospodarcza zorganizowała cykl wyjątkowych wydarzeń, które w tym roku odbywały się w Warszawie i we Wrocławiu.

Tegoroczne Dni Belgijskie były nie tylko świetną okazją do bliższego poznania tego kraju, lecz stworzyły także doskonałą platformę do wymiany doświadczeń biznesowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Kulturalne wydarzenia w Warszawie i we Wrocławiu

 

Tegoroczne Dni Belgijskie umożliwiły przybliżenie kultury tego kraju. Dzięki wieczorom „Małże i Frytki z belgijskim szefem kuchni” czy „Warsztatom Belgijskiej Czekolady” uczestnicy zapoznali się z nieznanymi w Polsce zwyczajami kulinarnymi Belgów. Podczas wydarzeń nie zabrakło także spotkań poszerzających wiedzę Polaków na temat Belgii. Uczestnicy spaceru „Historia – sztuka - kuchnia” poznali wiele ciekawostek łączących oba nasze kraje. Dowiedzieli się między innymi, że znajdująca się na tyłach Teatru Wielkiego w Warszawie ulica Niecała nosiła dawnej imię Alberta I, króla Belgów w latach 1909 -1934, a także, że żona obecnego Króla Belgii - Filipa I, Matylda Maria Krystyna Gislena d’Udekem d’Acoz, ma polskie korzenie. Jej matka - Anna Maria Komorowska urodziła się na północy Polski, w Białogardzie i jest powiązana z rodziną prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Częścią spaceru były również atrakcje kulinarne, czyli kosztowanie typowo belgijskich przysmaków takich jak gofry, frytki oraz piwo.

Podczas Dni Belgijskich można było wziąć udział w specjalnym kuratorskim oprowadzaniu po wystawie twórczości belgijskiego artysty Francisa Alÿsa, które odbyło się w CSW Zamku Ujazdowskim. Polsko - Belgijski koncert Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą belgijskiego dyrygenta Hermana Engelsa, który odbył się Małej Auli Politechniki Warszawskiej zgromadził około 400 słuchaczy. Orkiestra wykonała kompozycje Janiewicza, Mozarta, Bieleckiego, Ravela oraz De Boecka. W ramach Dni Belgijskich na warszawskiej Ochocie przy ul. Dunajeckiej 11 powstał mural nawiązujący do polsko -belgijskich relacji. Autorem tego niezwykłego, czarno - białego dzieła jest Noir-Artist. To mój pierwszy mural w tej części Europy. Warszawa mnie absolutnie zaskoczyła, to bardzo dynamiczne miasto - komentował artysta. Akcentem kończącym tegoroczne Dni Belgijskie był Belgijski Festiwal Filmowy, którego celem było przybliżenie publiczności kinematografii krajów Beneluxu. Zostały pokazane m.in. filmy takich twórców jak Dominique Abel, Fiona Gordon, Peter Brosens, Christophe Van Rompaey czy Erik Van Looy.

 

Belgijsko – Polski biznes na Dolnym Śląsku

 

Tegoroczne Dni Belgijskie były doskonałą okazją do zintegrowania środowiska biznesowego. Dzięki CEO Forum, przedsiębiorcy mieli możliwość wymiany doświadczeń, poglądów oraz nawiązania obustronnej współpracy. Gościem specjalnym Forum był minister Janusz Lewandowski - poseł Parlamentu Europejskiego oraz były komisarz
ds. budżetu i programowania finansowego.
Podczas wydarzenia prezes zarządu Belgijskiej Izby Gospodarczej Bruno Lambrecht wręczył laureatowi Schréder Polska nagrodę Belgian Business Chamber Award, która w tym roku została przyznana najlepszej belgijskiej spółce w Polsce w 2014 r. Firma Schréder Polska wyróżnienie BBC Award otrzymała za innowacyjność, nieustanny rozwój oraz dbałość o środowisko. Schréder Polska wchodzi w skład międzynarodowej grupy Schréder Group - obecnej w 40 krajach, na pięciu kontynentach. Marka specjalizuje się w profesjonalnym projektowaniu oświetlenia ulicznego oraz dekoracyjnego, w tym również w iluminacji obiektów architektonicznych kreujących przestrzeń miejską. Efekty działań firmy Schréder widoczne są np. w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej, Alei Solidarności, Krakowskim Przedmieściu, ulicy Belwederskiej, czy Alejach Ujazdowskich.

 

Podczas Biznes Lunchu we Wrocławiu, którego gościem specjalnym był wiceprezydent Wrocławia, Pan Adam Grehl, dyskutowano o możliwościach i korzyściach wynikających
z prowadzenia działalności gospodarczej w regionie Dolnego Śląska. Tematy omawiane podczas Business Lunchu dotyczyły Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku oraz planowanego rozwoju Dolnego Śląska w latach 2014 - 2020. Wydarzenie miało na celu nawiązanie współpracy handlowej pomiędzy firmami z Polski i Belgii.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »