Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

2. Kongres „Zdrowie Polaków” 2020

Zdrowie Polaków, zdrowie każdego z nas to największy kapitał i największa inwestycja na przyszłość.

Pod takim hasłem, w dniach 26-27 października, odbędzie się 2 Kongres „Zdrowie Polaków” 2020. Tym razem organizatorzy zapraszają do Internetu: debaty ekspertów, panele i wykłady będzie można oglądać na stronie http://kongres-zdrowiepolakow.pl/ oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/WorldHearingCenter/. 

W ramach 2. Kongresu odbędzie się 7 debat, kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i wykładów ekspertów z różnych dziedzin medycyny, ochrony zdrowia, a także ekonomii, gospodarki i mediów. Celem większości wystąpień jest w pierwszej kolejności przekazanie cennych wskazówek, jak dbać o swoje zdrowie, jakie są zalecenia dla pracowników ochrony zdrowia oraz dla każdego obywatela, które wynikają z aktualnego zakażenia COVID-19.

Zaproszeni goście będą mówili m.in. o działaniach władz ustawodawczych, wykonawczych i samorządowych na rzecz zdrowia Polaków, nauczaniu przed- i podyplomowym w czasie pandemii COVID-19, roli i miejscu instytutów resortu zdrowia w okresie pandemii COVID-19 czy szeroko rozumianej ochronie zdrowia w czasie pandemii. 

W dyskusji o zdrowiu nie może zabraknąć nikogo – żadnego pokolenia, żadnego środowiska, żadnej grupy społecznej, medium czy autorytetu. Dlatego też formuła tegorocznego Kongresu została rozszerzona o transmitowane przez Internet panele, które odbędą się w dziewięciu ośrodkach akademickich. Współorganizatorami Kongresu zostali naukowcy w: Białymstoku, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Eksperci ci przedstawią różne zagadnienia:

BIAŁYSTOK: Medycyna wysokospecjalistyczna w erze COVID-ud

GDAŃSK: Rozwój zastosowań technik komputerowych w medycynie

KATOWICE: Jak lepiej leczyć chorych po transplantacji nerki – własne osiągnięcia 

KRAKÓW: Choroby cywilizacyjne i związane z wiekiem – perspektywa COVID-19

LUBLIN: Problemy medyczne w dobie pandemii SARS-CoV-2

ŁÓDŹ: Zdrowie i długość życia a środowisko

POZNAŃ: Nauka to ludzie – Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na rzecz zdrowia Polaków

SZCZECIN: Postępy w prewencji i leczeniu dziedzicznego raka piersi

WROCŁAW: Prezentacja wybranych badań epidemiologicznych prowadzonych w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Organizatorzy wierzą, że zaproszone grono uznanych specjalistów, autorytetów w nauce, medycynie, kulturze, sporcie i innych obszarach będzie systematycznie zmieniać nasze otoczenie.

- Dziękuję wszystkim za wsparcie idei oraz organizacji Kongresu, który odbywa się w niezwykle trudnym dla wszystkich nas czasie. – mówi prof. Henryk Skarżyński, pomysłodawca i przewodniczący Rady Programowej. - Dziękuję za udział pracach w Radzie Programowej i uczestnictwo w debatach oraz panelach. Idea zorganizowania Kongresu poświęconego zdrowiu Polaków narodziła się, w ubiegłym roku, w środowisku związanym z Komitetem Nauk Klinicznych Polskiej Akademii Nauk. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, z jak trudną rzeczywistością będą się mierzyć nie tylko lekarze czy naukowcy, ale każdy z nas. To na nas - liderach, ludziach sukcesu, przedstawicielach różnych specjalności spoczywa dziś szczególna odpowiedzialność.

Główne przesłanie tegorocznego Kongresu dotyczy edukacji społecznej, bez której same kadry i nawet, o co nie będzie łatwo, większe nakłady na naukę czy medycynę nie zapewnią optymalnych efektów. Bez rozsądnego odwołania się do odpowiedzialnych postaw prozdrowotnych, które należy nieustannie kreować w społeczeństwie, będzie coraz mniej bezpiecznie dla nas wszystkich. 

Cały Kongres będzie transmitowany w internecie na stronie http://kongres-zdrowiepolakow.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/WorldHearingCenter/. 
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwonamichalowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »