Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
21 lutego 2008r. miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca
Zobacz więcej zdjęć » |
Zaćmienie było widoczne w Ameryce Południowej, centralnej i wschodniej części Ameryki Północnej, na Grenlandii, w zachodniej części Afryki, w Europie zachodniej i północnej oraz na Atlantyku; w zachodniej części Ameryki oraz na wschodnim Pacyfiku przy wschodzie Księżyca, w pozostałej części Afryki i Europy, w środkowej Azji oraz w zachodniej części Oceanu Indyjskiego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Przebieg zaćmienia (dane dla Warszawy, czas UT):
początek zaćmienia półcieniowego: 00:35,
początek zaćmienia częściowego: 01:43,
początek zaćmienia całkowitego: 03:01,
maksimum zaćmienia: 03:26,
koniec zaćmienia całkowitego: 03:52,
koniec zaćmienia częściowego: 05:09,
koniec zaćmienia półcieniowego: 06:17.
Warto dodać, że dzięki live w Astrohobby.PL i POA internauci mogli zobaczyć zaćmienie na "zapas" ponieważ najbliższe całkowite zaćmienie Księżyca nastąpi dopiero w grudniu 2010 roku!
Obserwacja zaćmienia "on-line" w internecie przerosła wyobrażenia o ogromnym zainteresowaniu internautów, a serwer ledwie udźwignął największą w historii Astrohobby.PL liczbę użytkowników on-line.
1 sierpnia 2008 nastąpi piękne całkowite zaćmienie Słońca (widoczne jako częściowe w Polsce) i na stronie www.live.astrohobby.pl i www.astrohobby.pl będzie można zobaczyć specjalny live z zaćmienia w Rosji lub Mongolii :).Więcej informacji w bezpłatnym poradniku (www.eclipse.astrohobby.pl/biuletyn).
Komentarze (0)