Zdrowie » Medycyna
Aby stres nie rządził życiem…
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Niestety, większość osób doświadcza dziś stresu każdego dnia, a takie długotrwałe wystawienie na jego działanie wpływa destrukcyjnie nie tylko na psychikę, ale również ciało człowieka. Dobrze jest się nauczyć, jak opanować stres, aby nie rządził on naszym życiem, nie ograniczał naszych możliwości i planów oraz nie wpływał na realizację marzeń.
Każda sytuacja stresowa jest powodowana przez stresory, czyli elementy, które je wywołują. Może to być rozmowa z szefem, zła ocena dziecka na kartkówce czy – w poważniejszym stadium nerwicy – nawet fakt, że w sklepie nie ma naszego ulubionego produktu. Aby móc opanować stres, musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę, że nasz organizm na wszystkie te sytuacje reaguje w sposób przez nas wyuczony – a towarzyszą temu objawy fizjologiczne oraz psychiczne. Możemy odczuwać duszność, zawroty głowy, kołatanie serca, nagłe osłabienie. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć zawsze, jak opanować stres nie tylko w sytuacji stresowej, ale również poza nią, w ramach ćwiczeń.
Według specjalistów, podstawą przy opanowaniu stresu jest zadbanie o zdrowy tryb życia. Regularne posiłki, regenerujący sen, wyrobienie pewnych nawyków, aktywność fizyczna – to wszystko daje ujście złemu stresowi i pozwala na zachowanie równowagi organizmu. Następnie należy znaleźć źródło stresu. Zazwyczaj u osoby bardzo nerwowej będzie to kilka czynników – niektóre z nich są jednak wtórne, a niektóre pierwotne, i to na tych należy się skupić, a resztę starać się wyeliminować. Jak to zrobić? Przede wszystkim zadbać o to, aby móc wyrażać samego siebie. Nie brać na siebie zadań, którym nie możemy sprostać – poczucie zostawienia „otwartych” spraw może wywoływać silny stres, którego nie da się zniwelować.
Jedną z najważniejszych rzeczy, o której często zapominają osoby nie wiedzące, jak opanować stres, jest równowaga psychiczna. Włączenie się na pozytywne myślenie, umiejętność wizualizacji, czyli wyobrażania sobie pozytywnych sytuacji i miejsc, są niezastąpione w walce ze stresem.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
brenna
|
Komentarze (0)