Technologie » Komputery

ACTION S.A pierwszym w Europie niezależnym laboratorium testowym BAPCo

Business Applications Performance Corporation (BAPCo) przyznała ACTION S.A., jako jedynej firmie w Europie i trzeciej na świecie, status Niezależnego Laboratorium Badawczego (Independent Test Laboratory).

BAPCo to prestiżowa organizacja non-profit, która opracowuje serię benchmarków SYSmark do testowania wydajności komputerów typu desktop i komputerów przenośnych.

 

Testy opracowane przez BAPCo są jednymi z najbardziej cenionych na świecie i pozwalają wykazać wydajność komputera w warunkach odzwierciedlających codzienne wykorzystywanie zaawansowanych aplikacji użytkowych, takich jak Microsoft Office, Adobe Photoshop, AutoCAD, Adobe Flash i innych. Status Niezależnego Laboratorium Badawczego to dla ACTION ogromne wyróżnienie i ugruntowanie pozycji lidera badań wydajności komputerów biznesowych. Dla naszych kontrahentów to z kolei potwierdzenie wysokich kompetencji ACTION w tym zakresie. Dotychczas badaliśmy jedynie komputery naszej marki Actina, a dzięki statusowi niezależnego laboratorium, możemy przeprowadzać m.in. testy komercyjnie dla naszych klientów czy partnerów startujących w przetargach publicznych – komentuje Maciej Rychta, Kierownik Działu Badań i Rozwoju ACTION S.A.

 

Warto dodać, że obecnie 2 najszybsze komputery biznesowe na świecie wg testu SYSmark 2012 to komputery marki Actina. ACTION S.A. jest także liderem pośród polskich firm w liczbie przetestowanych komputerów.

 

BAPCo to niezależne źródło informacji o rzeczywistej wydajności komputerów biznesowych, przydatne m.in. w postępowaniach przetargowych. Z bazy zgłoszonych wyników, dostępnej na stronie www.bapco.com korzystają instytucje i firmy podczas określania wymogów wydajnościowych komputerów w zamówieniach publicznych.

 

***

Informacje o ACTION S.A.

 

Grupa ACTION S.A. to jeden z wiodących podmiotów na rynku dystrybucji sprzętu IT i RTV/AGD w Polsce oraz znaczący producent sprzętu komputerowego. Od 2006 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. ACTION S.A. dystrybuuje produkty największych dostawców na świecie, jest również producentem sprzętu IT pod własnymi markami: Actina (komputery stacjonarne, serwery), ActiveJet (materiały eksploatacyjne, produkty oświetleniowe i zasilające). 14 listopada 2011 r. spółka ACTION S.A. podpisała umowę sponsorską ze stołecznym klubem piłkarskim Legia Warszawa, na mocy której marka ActiveJet jest reklamowana do 31 grudnia 2013 roku na wszystkich materiałach i imprezach związanych z Klubem Piłkarskim Legia Warszawa.

 

Do Grupy Kapitałowej ACTION należy ogólnopolska sieć sklepów Sferis oferująca urządzenia IT, RTV/AGD,
a także portal społecznościowy i sklep internetowy dla graczy komputerowych – gram.pl.

 

Więcej na: www.action.pl

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Action S.A.
http://www.action.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »